Diena: 2015-11-15

Kad dantukai būtų sveiki

Įgyvendindami sveikatingumo ugdymo idėjas, mūsų mokyklos 3 ir 4 klasių pradinukai lapkričio mėnesį vykdo projektą „Kad dantukai būtų sveiki“. Ieškodami būdų, kaip padaryti, kad pradinukams būtų įdomiau, pagalbos paprašėme profesionalių odontologų. Mums maloniai sutiko padėti Telšių Odontologijos klinika „PH DENTAL“. Čia gydytojo odontologo asistente dirbanti Eglė Ilekytė susisiekė su Lietuvos odontologų rūmais, kurie tapo šio mūsų projekto rėmėjais. Eglei į pagalbą atėjo jos bendradarbė, burnos higienistė Kamilė Balsytė. Abi merginos su gausybe dovanų atvyko į mūsų mokyklą. Kaip taisyklingai valyti dantukus, apie būtinybę juos tinkamai prižiūrėti papasakojo Kamilė. Eglė vaikams vaizdžiai pasakojo, kas gali nutikti, jei dažnai valgysime saldumynus, kitus netinkamus produktus. Pradinukai sužinojo daug įdomių, naujų dalykų: kad reikia kuo daugiau kramtyti kietesnio maisto, pavyzdžiui, morkų, nes kramtydami vaikai treniruoja savo žandikaulį, kuris yra labai svarbus naujų, gražių dantų dygimui. Įdomu buvo sužinoti, kad tokie maisto produktai, kaip fermentinis sūris, riešutai yra geri dantukų draugai.

Susitikimo pabaigoje vaikai džiaugėsi gavę dovanų burnos skalavimo skysčio „Listerine Smart Rinse“, dantų pastos mėginukų. Už šį gražų bendradarbiavimą esame labai dėkingi Kamilei ir Eglei (jos, beje, yra buvusios mūsų mokyklos mokinės!) bei Odontologijos klinikai „PH DENTAL“ . Antrame mokslo metų pusmetyje projektas bus tęsiamas, jame dalyvaus mūsų mokyklos pirmokai ir antrokai.

Pradinių klasių mokytoja Rita Mejerienė

Prevencinė paskaita „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“

alkoholio_prevencija_2015Lapkričio 10 dieną „Kranto“ progimnazijoje 7-8 klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“, kurią skaitė mokinių pamėgtas lektorius A. Šiukšta. Šios paskaitos tikslas – šviesti mokinius apie alkoholio vartojimo sukeliamą žalą, ugdyti jų konstruktyvų ir sveiką požiūrį į priklausomybes.
Lektorius suprantamai ir įdomiai mokiniams kalbėjo, dėl kokių priežasčių jauni žmonės vartoja alkoholį, kokią įtaką tam daro reklama, aplinka, kokios neigiamos pasekmės sveikatai, socialiniam gyvenimui. Lektorius nagrinėjo tikrąsias alkoholio vartojimo priežastis, paneigė visuomenėje įsisenėjusius mitus apie jo teikiamą naudą. Ypatingai didelis dėmesys buvo skiriamas alternatyvų ieškojimui ir gyvenimo be alkoholio privalumams pateikti. Mokiniai noriai atsakinėjo į lektoriaus klausimus, kartu diskutavo apie potyrius, kuriuos suteikia alkoholis, ieškojo atsakymų, kur yra riba tarp priklausomybės ir laisvės.
Paskaita buvo ne tik įdomi, bet ir labai naudinga žinant, kokie yra alkoholio vartojimo statistiniai rodikliai mūsų valstybėje ir koks grėsmingas alkoholio vartojimo augimas. Lektoriaus nuomone, kuriai mokiniai pritarė, pagrindinis kiekvieno žmogaus tikslas – būti laimingam. Tikimės, kad gautas žinias ir gerą praktiką mokiniai galės pritaikyti savo gyvenime.

Paskaitos organizatoriai  – Telšių visuomenės sveikatos biuras.

Parengė VSPS Genovaitė Jonušienė