Prevencinė paskaita „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“

alkoholio_prevencija_2015Lapkričio 10 dieną „Kranto“ progimnazijoje 7-8 klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“, kurią skaitė mokinių pamėgtas lektorius A. Šiukšta. Šios paskaitos tikslas – šviesti mokinius apie alkoholio vartojimo sukeliamą žalą, ugdyti jų konstruktyvų ir sveiką požiūrį į priklausomybes.
Lektorius suprantamai ir įdomiai mokiniams kalbėjo, dėl kokių priežasčių jauni žmonės vartoja alkoholį, kokią įtaką tam daro reklama, aplinka, kokios neigiamos pasekmės sveikatai, socialiniam gyvenimui. Lektorius nagrinėjo tikrąsias alkoholio vartojimo priežastis, paneigė visuomenėje įsisenėjusius mitus apie jo teikiamą naudą. Ypatingai didelis dėmesys buvo skiriamas alternatyvų ieškojimui ir gyvenimo be alkoholio privalumams pateikti. Mokiniai noriai atsakinėjo į lektoriaus klausimus, kartu diskutavo apie potyrius, kuriuos suteikia alkoholis, ieškojo atsakymų, kur yra riba tarp priklausomybės ir laisvės.
Paskaita buvo ne tik įdomi, bet ir labai naudinga žinant, kokie yra alkoholio vartojimo statistiniai rodikliai mūsų valstybėje ir koks grėsmingas alkoholio vartojimo augimas. Lektoriaus nuomone, kuriai mokiniai pritarė, pagrindinis kiekvieno žmogaus tikslas – būti laimingam. Tikimės, kad gautas žinias ir gerą praktiką mokiniai galės pritaikyti savo gyvenime.

Paskaitos organizatoriai  – Telšių visuomenės sveikatos biuras.

Parengė VSPS Genovaitė Jonušienė

Be the first to leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.