Diena: 2015-01-06

„Winter Spirit“ – žiemos viktorina

Gruodžio 12 dieną „Kranto“ pagrindinėje mokykloje 6-tų klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Winter Spirit“, kurį organizavo anglų k. mokytojos: S. Kachinskene ir D. Diržininkaitė.

Renginyje dalyvavo: „Christmas Star“ (6a), „Christmas Candies“ (6b) ir „Christmas Presents“ (6c). Mokiniams reikėjo sugalvoti komandos pavadinimą, šūkį bei atitinkamai apsirengti. Komisija buvo sužavėta 6b klasės prisistatymo daina ir įspūdinga apranga. Užduotys renginyje dvelkė šventine nuotaika, o mokiniai turėjo galimybė atskleisti savo anglų k. žinias neformalioje aplinkoje.

Šeštokai išvardino daugybę žodžių žiemos ir Kalėdų tematika, vaidindami vaizdavo žodžius, rimavo anglišką eilėraštį, šifravo paslėptą Šv. Kalėdų žinutę, spėliojo bei linksmai dainavo dainas. Geriausiai užduotis įveikti bei parodyti savo kūrybiškumą ir anglų k. išmanymą sekėsi 6c  klasei. Nepaisant to, visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams už geras emocijas ir pakilią šventinę nuotaiką.

Mokytoja D. Diržininkaitė

Konkurso „Kelias – nėra karo laukas, kuriame reikia kovoti“ laimėtojos

Rugsėjo mėnesį VĮ Telšių regiono keliai organizavo konkursą „Kelias – nėra karo laukas, kuriame reikia kovoti.“ Konkurso tikslas – skatinti eismo dalyvius saugiai elgtis kelyje. Nugalėtojų laukė puikūs prizai – planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai. Nuostatuose buvo numatyta, kad bus vertinamas temos suvokimas, pateiktos medžiagos originalumas ir autentiškumas, stiliaus savitumas, kūrybiškumas.

Gruodžio mėnesį paskelbti konkurso laimėtojai. 5-8 klasių grupėje geriausiais pripažinti net dviejų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokinių darbai. Pirmąją vietą laimėjo 8a klasės mokinė A. Radžiūtė (lietuvių kalbos mokytoja G. Juškienė), o antroji vieta atiteko 7c klasės mokinei E. Adomaitytei (lietuvių kalbos mokytoja G. Jankauskaitė).

Džiaugiamės, kad mūsų mokykloje mokosi puikių mokinių, gebančių taisyklingai, originaliai ir kūrybiškai reikšti mintis.

A. Radžiūtės rašinys
A. Adomaitytės rašinys

„Savo kampo“ informacija

Žaidžiame regbį

2013 m.  kovo mėnesį Lietuvos vaikų darželiuose ir bendrojo lavinimo mokyklose buvo  pradėtas vykdyti tarptautinis projektas „Susipažink. Žaisk. Pasilik“. Projektas skirtas tarptautinės regbio federacijos  ir Lietuvos regbio federacijos  2013-2016 m. bendros regbio plėtros programos įgyvendinimui.

Pagrindinis projekto tikslas – sporto pagalba skatinti vaikų darželių auklėtinių ir bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Regbis – viena iš dviejų populiariausių sporto šakų pasaulyje. Nacionalinių federacijų skaičiumi šis sportas nusileidžia tik paplūdimio tinkliniui ir futbolui. Todėl išmokti žaisti šį žaidimą panorome ir mes, 2 c klasės mokiniai. Užsiregistravę pradėjome mokytis. Su šiuo žaidimu mus supažindinti atvyko projekto vadovas S. Kukulskis ir koordinatorius Evaldas Kanopackis.

Po trijų treniruočių iš arčiau susipažinti su šiuo žaidimu buvome pakviesti dalyvauti finalinėse Lietuvos miestų  bendrojo lavinimo mokyklų TAG regbio varžybose, kurios vyko Kauno futbolo manieže lapkričio 30 d. šiose TAG regbio pirmenybėse dalyvavo 20 stipriausių 2 – 3 klasių Klaipėdos ir Plungės miestų, Telšių miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Jurbarko miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Alytaus miesto, Lazdijų rajono, Panevėžio miesto ir Vilniaus miesto komandų. Telšių miestui atstovauti vykome 7 komandos nariai iš 2 c klasės: Gustė Bagdonaitė, Almantė Baliutavičiūtė, Elidijus Beržanskis, Natas Dargevičius, Ainoras Grušas, Matas Norkus ir Edgaras Urnikis. Vykome su Viešvėnų pagrindinės mokyklos komanda, kuri atstovavo Telšių rajonui.

Žaisti buvo įdomu, nors ir sunku. Juk ten susirinko komandos, kurios šį žaidimą pradėjo mokytis žaisti prieš metus ir dar anksčiau. Todėl ir jokių prizinių vietų neužėmėme. Tačiau tai nesumažino noro išmokti žaisti šį sportinį žaidimą.

2 c klasės mokytoja Vilma Šimkienė