Diena: 2015-01-30

Rusų poezijos popietė

Poezija ir muzika visuomet sušildo sielą žmogaus, kuris to nori. Tada ir diena šviesesnė, ir žmonės geresni, ir darbai prasmingesni.

Todėl sausio mėnesio paskutinį ketvirtadienį  po pamokų 6 – 8 klasių mokiniai (o jų buvo net 30) ir  mokytojos susirinko į rusų kalbos raiškiojo skaitymo popietę pasidžiaugti ir kartu pasiklausyti mokyklos mokinių deklamuojamų eilių. Prisilietimas prie poezijos rusų kalba mūsų mokykloje jau tampa tradiciniu, o dalyvių skaičius kasmet didėja. Šiemet eiles skaitė  ir šeši berniukai.

Popietėje skambėjo įvairiausių žanrų kūriniai: pasakėčios, įžymių rusų poetų eilėraščiai ir linksmi vaikiški eilėraštukai apie draugystę, meilę, pagarbą artimam žmogui, gamtą, kasdieninę rutiną ir mokyklą. Mokiniai repertuarą  rinkosi patys arba klausė patarimo ir prašė pagalbos rusų kalbos mokytojų. Labai  malonu buvo klausytis eilių, kai viską supranti ir gali pajausti, ką nori išsakyti skaitovas. Mokiniai prieš pradėdami deklamuoti trumpai pakomentuodavo eilėraštį lietuvių kalba.

O smuiko melodija, kurią pagriežė 6c kl. mokinė Urtė,  lydėjo paskutinį eilėraštį apie smuikelį. Ši popietė tikra atgaiva visiems dalyviams ir klausytojams apsiniaukusią žiemos popietę.

Dėkojame rusų kalbos mokytojai Onutei Želvienei ir visiems rusų kalbos poezijos popietės skaitovams.

Rusų kalbos mokytoja Virgilija Kaminskienė