Diena: 2017-02-14

Tegul palaimintos duonos galia sklinda visų namuose

Telšių „Kranto“ progimnazijoje 5 klasių mokiniai vasario pirmąją savaitę dalyvavo  socialinėje akcijoje „Šv. Agotos diena kaip nuo seno – po balta drobele“.

Akcijos tikslas – susipažinti su Šv. Agotos  švente, jos tradicijomis, stengtis ugdyti mokinių bendruomeniškumo jausmą.

Ši akcija vyko keliais etapais. Pirmo susitikimo metu 5-tų  klasių  mokiniai klausėsi mokytojos A. Nagienės pasakojimo apie Šv. Agotos dieną. Mokytojos G. Jankauskaitės mokiniai sekė lietuvių liaudies pasaką apie duonos kelią, o mokytojos E. Šilinienės auklėtiniai pakvietė pašokti šokį „Malūnėlis“.

Mokiniai turėjo puikią galimybę stebėti ir dalyvauti duonos kepimo procese. „Kranto“ progimnazijos pavaduotoja A. Bukinienė vaikams papasakojo, kokie produktai reikalingi kepant  duoną, mokė užmaišyti tešlą.

Kitą dieną paruoštą  duonos tešlą mokytojos ir mokiniai nešė į mokyklos valgyklą  kepti. Vėliau surinkę ragavo iškeptą duonelę bei dalijosi su kitais mokyklos bendruomenės nariais.

Vasario 5 dieną, Šv. Agotos dieną, „Kranto“ progimnazijos 5-tų klasių mokiniai su tėveliais bei mokytojais vyko į Telšių Mažąją bažnytėlę, kur per vaikų Šv. Mišias duonelė buvo pašventinta. Po Šv. Mišių  vaikai dalijosi šia duonele su visais tikinčiaisiais.

Palaimintos duonos mokiniai parnešė ir  į mokyklą, kur  dalijo kitiems mokyklos bendruomenės nariams, linkėdami Šv. Agotos užtarimo ir palaimintos duonelės apsaugos visų namams.

Dorinio ugdymo mokytoja metodininkė A. Nagienė