Diena: 2016-04-13

Aštuntų klasių mokiniams atviros įvairių mokyklų durys

Atėjus pavasariui atrodo, kad laikas dar sparčiau bėga, drauge ir mokslo metai artėja į pabaigą. Kaip ir kiekvienais metais, „Kranto“ progimnaziją paliks didelis būrys aštuntų klasių mokinių, kurie planuoja mokytis gimnazijose ar kitose mokymo įstaigose. Vieni jau tvirtai apsisprendę, kitiems galbūt dar kyla dvejonių.

Gegužės 13 dieną mūsų progimnazijoje vyko 8 klasių mokinių ir tėvelių susirinkimas, į kurį buvo pakviesti Alsėdžių, „Džiugo“ gimnazijų, Telšių suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriaus, Telšių regioninio profesinio mokymo centro atstovai. Be to, susirinkime dalyvavo „Kranto“ progimnazijos direktorius P. Stulpinas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Saplinskienė, ugdymo karjerai koordinatorė S. Rekašienė, aštuntų klasių auklėtojos Ž. Aleknienė, A. Kumžienė, G. Jankauskaitė, aštuntų klasių mokiniai bei jų tėveliai.

Susirinkusius pasveikino karine uniforma pasipuošę Alsėdžių gimnazistai, konkurso „Kai lietuviai žygiuoja kovon“ nugalėtojai. Apie Alsėdžių gimnaziją ir galimybes joje mokytis pasakojo direktorius L. Mockūnas. „Džiugo“ gimnaziją, kaip šiuolaikišką ir patrauklią mokymosi įstaigą, pristatė direktorius M. Sabaliauskas bei dvyliktokas L. Kaminskis. Telšių suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriaus bei Telšių regioninio profesinio mokymo centro atstovai kalbėjo, kokios sąlygos sudaromos mokiniams šiose mokymo įstaigose.

Aštuntų klasių mokinius ir jų tėvelius su standartizuotų testų vykdymo tvarka bei rezultatų pateikimo forma supažindino „Kranto“ progimnazijos pavaduotoja ugdymui D. Saplinskienė. Su savo menine programa į sceną kilo ir aštuntokai. Tikimės, kad kiekvienas mokinys apsispręs ir pasirinks tą mokyklą, kurioje jausis saugus ir gerbiamas.

Gražina Jankauskaitė, 8c klasės auklėtoja

Susitikimas su savanoriu iš Gruzijos

„Kranto“ progimnazijoje lankėsi savanoris iš Gruzijos Temal Bortsvadre, kuris studijuoja teisę Gruzijos universitete ir dirba jaunimo centre. Jo veiklos tikslas – skleisti savanorystės idėją. Svečias kalbėjo, jog kiekvienas žmogus privalo turėti ilgalaikius ir trumpalaikius tikslus. O turėdamas tikslą žmogus save motyvuoja. Temal Bortsvadre pasakojo, kad jam 21 metai, anglų kalbą išmoko per 7 mėnesius, jau yra savanoriavęs Maltoje, Lenkijoje, Armėnijoje.
OLYMPUS DIGITAL CAMERASu savanoriu iš Gruzijos per klasės valandėlę susitiko ir 8c klasės mokiniai, kurie atliko praktinę užduotį ir įsijungė į diskusiją apie savanorystę anglų kalba. Svečias iš Gruzijos domėjosi, ar aštuntokai turi tikslų, pasakojo apie būdus, kaip juos pasiekti, kaip ugdyti socialinius įgūdžius.
Mokiniai pokalbio metu turėjo progą pamąstyti apie savo trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus, apie kliūtis, su kuriomis susiduriama siekiant užsibrėžto tikslo. Į diskusiją įsijungė ir socialinės pedagogės Sonata Končienė bei Jurgita Paulauskienė, kurios domėjosi, ar aštuntokai laisva valia norėtų skirti savo laiką įvairioms veikloms.

Gražina Jankauskaitė, 8c klasės auklėtoja