Diena: 2016-04-11

„Kranto“ progimnazijos renginys bibliotekų metams

Balandžio 4-5 dienomis „Kranto“ progimnazijos skaitykloje vyko 1-4 klasių renginys „Skaitau, žiūriu, kuriu“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai, bibliotekų metams Lietuvoje, taip pat mokiniai dalyvavo Telšių švietimo centro paskelbtoje akcijoje „Valanda su knyga“.

Garsi švedų rašytoja A. Lindgren rašė: „Niekas geriau už knygą neugdo vaikų vaizduotės ir tokie vaizdai žmonijai būtini. Ateities vaizdai priklauso nuo to, kokią vaizduotės galią turės tie, kurie kaip tik dabar mokosi skaityti knygas.“ Renginio tikslas – naudojant inovatyvius metodus skatinti mokinius skaityti knygas, lavinant jų vaizduotę, turtinant kalbos žodyną, patiriant kūrybos džiaugsmą.

Šio renginio metu kūrinius raiškiai skaitė mokinių tėveliai J. Šilinskienė, L. Mileškienė, E. Šilinienė, lietuvių kalbos mokytojos G. Juškienė, R. Šilanskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Saplinskienė, socialinė pedagogė S. Končienė, bibliotekos vedėja M. Gureckienė. Raiškiai skaitomi tekstai buvo glaudžiai susieti su rodomais senaisiais didaktiniais animaciniais filmais, o mokinių kūrybinės užduotys su abiem žmonijos sukurtais lobynais.

Pirmokams buvo skaitomi tekstai ir rodomi animaciniai filmai apie meilę gyvūnėliams ir rūpinimąsi jais. 1a klasė mokiniai, išklausę raiškiai skaitomą pasaką „Kaip liūtas žvėrims uodegas dalino“, pažiūrėję animacinį filmą „Dovana silpniausiam“, atliko kūrybinę užduotį „Miško žvėrys“. 1b klasė klausėsi M. Lilikės eilėraštį „Aštuonkojai“ ir žiūrėjo animacinį filmą apie juos. Jų kūrybinis darbelis „Jūros dugno gyventojai“. 1c klasės mokiniai išklausė ištrauką iš J. Degutytės knygos „Nepalik manęs“ „Sidabrėlis“, pažiūrėję animacinį filmą „Kodėl išėjo kačiukas“ sukūrė „Kačių namus“.Continue reading „Kranto“ progimnazijos renginys bibliotekų metams