Diena: 2015-03-27

Draugiškos mokyklos link

Kovo 23-27 dienomis mokykloje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Šios akcijos tikslas – sukelti didelį rezonansą, kad „visi nuo kurių priklauso, kad patyčių būtų mažiau – pergalvotų savo elgesį, planus, prioritetus“, – teigė „Vaikų linijos“ vadovas dr. R. Povilaitis. Į šią akciją įsijungė visi mokyklos mokiniai.

Pirmadienio rytą 8 klasių mokiniai ir Jaunieji policijos rėmėjai mokiniams segė ženkliukus. Nepilnamečių reikalų pareigūnė V. Kuzminskienė su Jaunaisiais policijos rėmėjais skaitė paskaitą ir vedė diskusiją su trečios klasės mokiniais apie patyčias ir jų pasekmes.

8 klasių moksleivės E. Gailiūtė, G. Zuokaitė, R. Vasiliauskaitė, pačios dalyvavusios mokymuose, kaip stabdyti patyčias, vedė klasių valandėles 5-7 klasių moksleiviams.

7 klasės mokinės E. Končiūtė ir K. Vilkaitė buvo paruošusios pranešimą „Eni istorija“, kurį pristatė 7 klasių mokiniams.

9-10 klasių mokiniai per informacinių technologijų pamokas (mokytoja A. Kumžienė) rinko informaciją bei pagamino lankstinukus, kurių temos: „Vaikystė be patyčių“, „Moku bendrauti be patyčių“, „Patyčių statistika“, „Patyčių vaidmenys“ ir pan.

Pradinių klasių mokytojos, klasių auklėtojai ir socialinės pedagogės su psichologe vedė klasių valandėles, kurių metu vaikai buvo skatinami bendrauti draugiškai, tolerantiškai.

Tikimės, kad ši akcija padės mokiniams ir mokytojams kalbėtis apie patyčių situacijų sprendimą, draugiškesnės aplinkos klasėje ir mokykloje kūrimą.

Socialinė pedagogė S. Končienė