NACIONALINIS DIKTANTAS – GIMTOSIOS KALBOS KARTOJIMO PAMOKA

Šeštadienį (vasario 21 dieną) Lietuvoje buvo rašomas jau tradiciniu tapęs Nacionalinis diktantas. Jo organizatorė V. Šmaižytė dar prieš renginį sakė: Nacionalinis diktantas – daugiau nei rašyba. Tai nėra kalbos žinių patikrinimo egzaminas. Pagarba ir dėmesys savo kalbai – tai ir pagarba savo istorijai bei valstybei.“

Džiaugiamės, kad šioje gražioje pilietinėje akcijoje dalyvavo ir mūsų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai ir tėveliai. Nacionalinį diktantą rašė 16 mokinių, 8 suaugusieji. Nacionalinio diktanto koordinatorė G. Jankauskaitė bei pavaduotoja ugdymui S. Rekašienė palinkėjo sėkmės ne tik mokiniams, bet ir kolegoms, mokinių tėveliams. Iš tiesų atsakingai, susikaupę  visi rašė LRT televizijos žinių vedėjo Marijaus Žiedo diktuojamą Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis“.

Nors diktanto tekstas nebuvo sudėtingas, bet parašius abejonių kilo. Tai natūralu.  Juk diktantą rašę mokiniai moka dar ne visas skyrybos taisykles. Kai kas susimąstė ir dėl kai kurių žodžių rašybos.

Nacionalinis diktantas – tik dar viena gimtosios kalbos kartojimo pamoka. Dėkojame ir mokiniams, ir suaugusiems, dalyvavusiems šioje pamokoje.

Lietuvių kalbos mokytoja G. Jankauskaitė

Be the first to leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.