Karjeros ugdymo diena

Balandžio 21 dieną  mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena – Karjeros ugdymo diena. Ryte, išklausę saugaus elgesio instruktažą, 6a, 6b, 6c, 7b ir 7c klasių mokiniai, lydimi auklėtojų ir mokytojų, patraukė į KASP – Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 604 lengvųjų pėstininkų kuopą. Ten vyko 5 užsiėmimai: kario atributikos pristatymas; kariuomenės pristatymas; ugnies uždegimas ir būtiniausių priemonių, reikalingų kariui išgyventi gamtoje, pristatymas; šaudymas iš  ginklų bei ginkluotės paroda.

Mokiniams labiausiai patiko atlikti praktines užduotis: pasimatuoti kario liemenę, palaikyti ant pečių savanorio kuprinę, užsidėti dujokaukę, įžiebti ugnį, šaudyti į taikinį, išklausyti pasakojimą apie ten esančius ginklus bei kariuomenės ypatumus. Kiekvieno užsiėmimo metu mokiniai domėjosi kokių savybių reikia kariūnams, kuo skiriasi karys savanoris nuo kario šauktinio, su kokiais žmonėmis reikia bendrauti ir kokių profesijų žmonės ten dirba.

7a, 8a, 8b, ir 8c klasių mokiniai vyko į Telšių rajono savivaldybę susitikti su ten dirbančiais žmonėmis ir išgirsti atsakymus į jiems kylančius klausimus.

Po užsiėmimų visi sugrįžome į mokyklos aktų salę, kur mūsų laukė susitikimas su Aleksandro Stulginskio Universiteto atstovais. Jie pristatė universiteto veiklą, papasakojo apie ERASMUS mainų programą, pagal kurią studentai išvyksta mokytis į užsienio šalis, o pas juos atvyksta iš užsienio studentai. Susitikime dalyvavo studentės iš Maroko ir Nepalo, kurios pasakojo apie savo kraštą ir papročius.

Patirtus įspūdžius ir tai ką jie sužinojo kiekviena klasė apibendrino padarydami stendus.

Klasių auklėtojų metodinės grupės pirmininkė D. Kungienė