IT konkursas „Greitasis teksto rinkimas“

2018 metų kovo 22 dieną „Kranto“ progimnazijoje jau trečią kartą vyko tradiciniu tampantis konkursas „Greitasis teksto rinkimas“. Šiemet jis subūrė 108 dalyvius iš įvairių Telšių miesto ir rajono mokyklų. Vien 6-okų buvo 29. Konkursą, kaip ir kasmet, organizavo Telšių švietimo skyrius su IT mokytojų metodiniu būreliu.  „Svarbu, kad IT taptų naudingu pagalbininku, o ne pavergtų jaunojo žmogaus“, – skelbdamas konkurso pradžią tarė „Kranto“ progimnazijos direktorius. Konkurso tikslas – skatinti mokinius rašyti ne tik greitai, bet ir naudojant visas lietuviškas raides bei simbolius.

Išsiaiškinti greičiausiai ir taisyklingiausiai tekstą surinkusius mokinius padėjo informacinių technologijų mokytojo Virgilijaus Juknevičiaus sukurta kompiuterinė programa „Rinkime greitai“. Nugalėtojais tapo net keli mūsų mokyklos atstovai:
penktokė Aistė Šepikaitė – pirmoji vieta,
6-okai Orinta Katauskaitė  – antroji vieta, Ignas Klimovas – trečioji vieta,
7-okė Ema Svistunaitė – pirmoji vieta,
8-okas Gabijus Liūnas – pirmoji vieta.

Nugalėtojams buvo įteikti diplomai, o pirmosios vietos laimėtojai dovanų gavo rėmėjų pagamintus marškinėlius su konkurso logotipu „Rašau greitai 2018“.

Konkursas ir rezultatų laukimas mokiniams neprailgo, nes jie buvo suskirstyti į grupes ir užimti įvairiomis pažintinėmis veiklomis. Vieni į konkursą „Kranto“ progimnazijoje susirinkę mokiniai buvo kviečiami į biblioteką, kur technologijų naujoves pristatė ir pademonstravo Telšių regiono profesinio mokymo centro atstovai. Kiti tuo metu galėjo savo IT žinias  pasitikrinti dalyvaudami linksmose interaktyviose viktorinose (Kahoot).

Smagu, kad dauguma IT mokytojų dalinosi idėjomis, draugiškai padėjo organizuoti ir vykdyti visas veiklas konkurso metu.

IT mokytoja A. Kumžienė