Mėnuo: 2016 gruodžio

„Winter Spirit“ – anglų kalbos žiemos viktorina

Gruodžio 16 dieną „Kranto“ progimnazijoje 5 ir 6 klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Winter Spirit“, kurį organizavo anglų k. mokytojos: D. Diržininkaitė ir S. Kachinskienė. Vertinimo komisiją, kuriai vadovavo anglų k. mokytoja Svetlana, sudarė 8a klasės mokinės: Kromelytė Oresta ir Kumšlytytė Kamilė.

Pirmiausia mokiniai turėjo sukurti komandos pavadinimą ir šūkį. Visos komandos buvo sumanios, todėl greitai sugalvojo savo komandai labiausiai tinkantį žiemišką pavadinimą ir šūkį. Užduotys renginyje dvelkė šventine nuotaika, o mokiniai turėjo galimybę atskleisti savo anglų k. žinias neformalioje aplinkoje.

Penktokai ir šeštokai išvardijo daugybę žodžių, susijusių su žiema ir Kalėdomis, be garso vaizdavo žodžius, rimavo anglišką eilėraštį, šifravo paslėptą Šv. Kalėdų žinutę, spėliojo bei dainavo dainas, sužaidė „Bingo“. Geriausiai užduotis įveikti bei parodyti savo kūrybiškumą ir anglų kalbos  išmanymą sekėsi jungtinei penktokų ir šeštokų komandai „Dream Team“. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams už geras emocijas ir pakilią šventinę nuotaiką.

Anglų kalbos vyr. mokytoja D. Diržininkaitė

Sveikinimas

Linksmų švenčių ir laimingų Naujųjų metų!

Dalinamės gerumu su kitais

Artėja pačios gražiausios žiemos šventės. Jų laukia maži ir dideli, vieniši ir sunkiai sergantys. O kokios šventės be dovanų…

Pakalbėjus su Telšių rajono Maltos ordino vadove Vilija Austiene, paaiškėjo, kad yra nemažai vienišų, neįgalių žmonių, kurie švenčių metu nesulaukia dovanų. Mokiniai šiai žiniai neliko abejingi ir nusprendė, kad jie gali pradžiuginti šiuos žmones. Nieko nelaukdami ėmėsi darbo. Likimo nuskriaustiems seneliams dovanėles gamino 1b, 1c, 2a, 3a, 3b, 4a, pailgintos darbo dienos grupės mokiniai bei dailės ir technologijos mokytoja Jolanta Bieliauskienė.

Maltiečiai mūsų mokinių pagamintus darbelius padovanos vienišiems ir sunkiai sergantiems seneliams. Tikimės, kad gautos dovanėlės sušildys šių žmonių širdis.

Mokytoja Vilija Gabalytė

„Kranto“ progimnazijos mokinių dovana beglobiams gyvūnams

Gerumo, globos ir šilumos reikia ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. „Kranto“ progimnazijos technologijų mokytojų G. Vilko ir M. Stulpinienės, lietuvių kalbos mokytojos G. Jankauskaitės iniciatyva 6-tų klasių mokiniai dalyvavo trumpalaikiame projekte „Bendradarbiavimas su VšĮ gyvūnų globos organizacija „Telšių uodegėlė“.

Per technologijų pamokas 6-tų klasių mokiniai su dideliu entuziazmu surentė beglobiams šunims dešimt įvairaus dydžio būdų, kai kurias net ornamentais pagražino, siuvo įvairius kilimėlius ir pagalvėles. O per lietuvių kalbos pamokas 6a klasės mokiniai pasakojo apie savo augintinius, prisiminė, kaip yra priglaudę ir maitinę benamį gyvūnėlį, kūrė laiškelius gyvūnų globos namų gyventojams. Viename iš jų rašoma: „Mano klasė Tau norėtų padėti – padovanoti jaukius namus. Tų namelių mes surentėme įvairių – didesnių ir mažesnių. Tikiuosi, kad išsirinksi tą, kuris labiausiai patiks ir būsi laimingas.“

Artėjant gražiausioms metų šventėms Kalėdoms 6a klasės mokiniai su technologijų mokytojais G. Vilku ir M. Stulpiniene aplankė gyvūnų globos namuose VšĮ „Telšių uodegėlė“ apgyvendintus gyvūnėlius. Tiesa, didesnę jų dalį kol kas globoja laikini šeimininkai. Gyvūnų globos namų VšĮ „Telšių uodegėlė“ direktorė R. Puidokienė maloniai sutiko „Kranto“ progimnazijos mokinius, papasakojo kiekvieno gyvūnėlio istoriją, pasidžiaugė praktiška mokinių dovana.

Džiaugiamės, kad „Kranto“ progimnazijos mokiniai noriai dalyvavo projektinėje veikloje, atidžiai klausėsi istorijų apie gyvūnėlių likimus ir norėtų pamatyti, kaip gyvūnėliai įsikūrė jų suręstuose nameliuose.

Mokytoja G. Jankauskaitė

Akcija „Kelyje būk saugus – būk matomas“

Siekiant užtikrinti mažųjų mokinukų saugią kelionę į mokyklą ir iš jos, vyko akcija pradinių klasių mokiniams „Kelyje būk saugus – būk matomas“. Šios akcijos tikslas – skatinti mokinius nešioti atšvaitus, kad būtų geriau matomi ir saugesni gatvėje tamsiais žiemos rytais ir vakarais.

Ryte, kai už lango dar buvo tamsu, būrelio „Šviesoforo mokyklėlė“ nariai apsilankė visose pradinėse klasėse. Susitikimo metu vieni būrelio nariai vilkėjo šviesą atspindinčias liemenes, segėjo atšvaitus, rankose laikė žibintuvėlius, kiti jokių šviesą atspindinčių ar skleidžiančių priemonių neturėjo. Išjungus klasėse šviesas ir įsivyravus tamsai, didžiausią įspūdį mokiniams padarė tai, kad tapo sunku įžiūrėti vieniems kitus. Tuomet būrelio nariai buvo apšviesti žibintuvėliu. Visi mokiniai pritarė, jog tuos, kurie naudojosi šviesą atspindinčiomis ar skleidžiančiomis priemonėmis, pastebėjo lengvai, tačiau visiškai negalėjo įžiūrėti tų, kurie šių priemonių neturėjo.

Būrelio nariai pasidomėjo, kiek mokinių prie kuprinių ar striukių yra prisisegę atšvaitus. Džiugu, jog beveik visi mokiniai juos turėjo. Na o tie, kurie dar nebuvo atšvaito prisisegę, pažadėjo, jog būtinai tai padarys. Kitą dieną šie vaikai, sutikti koridoriuje, skubėjo pranešti, kad atšvaitą jau turi. Su pasididžiavimu pasakojo, jog atšvaitą prisisegti paprašė ir tėvelių.

Manau, jog mokiniai, pamatę, kad pėstieji, nenešiojantys atšvaitų, tampa nematomi arba sunkiai pastebimi kelyje, įvertins, kaip svarbu su savimi turėti atšvaitą ir patiems rūpintis savo saugumu.

Būrelio vadovė Vilija Gabalytė