Diena: 2016-12-15

Mokykloje lankėsi aštuntokų tėvai

2016 metų gruodžio 15 dieną aštuntų klasių mokinų tėveliai lankėsi mūsų mokykloje. Pradžioje pokalbiai vyko dalykų kabinetuose. Vėliau aktų salėje mokiniams ir jų tėvėliams savo ugdymo įstaigas pristatė „Džiugo“, Alsėdžių gimnazijų bei Telšių RPMC atstovai. Apie dabartinius mokymosi rezultatus ir ateities perspektyvas papasakojo direktoriaus pavaduotoja D. Saplinskienė. Karjeros planavimo patarimų pateikė direktoriaus pavaduotoja A. Bukiniene.

TURNYRAS ,,ŠAŠKĖS – 64“

Šiemet 3 – 4 klasių gabieji mokiniai dalyvauja „Pradinukų akademija“ projekte. Viena iš šio projekto veiklų – žaidimas šaškėmis. Šis žaidimas gerina atmintį, loginį mąstymą, protą, vaizduotę, gebėjimą savarankiškai priimti sprendimus. Taip pat moko vaikus susikaupti, nesiblaškyti, išlaikyti dėmesį nuo žaidimo pradžios iki pabaigos.

Projekto dalyviai po pamokų ir net pertraukų metų, tarsi prilipę prie šaškių lentų, įnirtingai žaidė su klasės draugais. Jiems teko sužaisti labai daug varžybų, kad išsiaiškintų, kas dalyvaus tarpklasinėse varžybose.

Išrinkti stipriausi žaidėjai, kuriems suteikiama teisė dalyvauti tarpklasinėse varžybose. Jų – net 42!!! Lapkričio mėnesį šie mokiniai rungtyniavo tarpklasinėse varžybose. Žaidėjai buvo suskirstyti į du pogrupius, kuriuose ratų sistema, sužaidė po 5 – 6 partijas. Tarp šaškininkų vyko atkakli kova, kol buvo išaiškinti nugalėtojai. Į pusfinalį pateko 16 žaidėjų.

Pusfinalyje laukė dar sudėtingesnės kovos. Žaidimas vyko taškas į tašką. Po kelių įtempto žaidimo valandų paaiškėjo finalininkai.

Gruodžio 5 dieną į finalą susirinko geriausiai žaidžiantys šį žaidimą mokiniai. Dalyviams teko sukti galveles, ilgiau nei valandą, žaidžiant su priešininkais. Po atkaklios kovos išaiškėjo prizininkų trejetukas. Jais tapo:

1 vieta – Sima Šlečkutė 4c klasė,
2 vieta – Gytis Lydys 4b klasė,
3 vieta – Haroldas Šedbaras 3b klasė.

Gruodžio 12 dieną, aktų salėje vyko projekto „Pradinukų akademija“ finalinis renginys „Šaškės – 64“. Šventę pradėjo mergaičių šokėjos įspūdingu šokiu „Baltieji – Juodieji“. Nugalėtojai gavo diplomus bei saldžias dovanėles. Neliko nuskriausti ir kiti turnyro dalyviai, jiems buvo įteikti padėkos raštai ir saldūs prizai. Pabaigoje vaikai žiūrėjo linksmą filmuką, kuriame šaškėmis žaidė net katė.

Šaškių turnyras buvo ne tik puikus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir gera proto mankšta. Visi turnyro dalyviai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas, parodyti, kad geba draugiškai rungtyniauti, linksmai pabendrauti. Tikimės, kad šis pomėgis žaisti šaškėmis mokykloje taps tradicija.

Mokytoja Vilija Gabalytė