Pradinukų kelionė aplink Masčio ežerą

Paskutinį  balandžio penktadienį mūsų mokyklos pradinukai ir jų mokytojos į mokyklą rinkosi pasiruošę labai rimtam žygiui – apkeliauti aplink Masčio ežerą.  Nors mūsų mokykla stovi ežero pakrantėje, tačiau mažai kas net iš vyresniųjų vaikų draugų, tėvelių ar mokytojų yra apėję aplink Masčio ežerą.

Žinojom, kad tai ištvermės reikalaujantis žygis – juk ne juokas nueiti pėsčiomis daugiau negu dvylika kilometrų. Mums pasisekė, kad mūsų žygiui vadovauti sutiko V. Borisevičiaus gimnazijos  mokytoja Laima Uosytė. Jos vadovaujami iš karto nuo mokyklos pasukome ne gražiąja sutvarkyta pakrante, bet priešinga kryptimi. Keliauti teko ne itin patogiu taku, neretai teko išsukti iš kelio aplenkiant dar neišdžiūvusias pelkėtas vietas, ant tako pasitiesti šakų, kad nesušlaptume kojų. Bet visų ryžtas keliauti pirmyn, nepaisant kliūčių, buvo užkrečiantis. Tiesa, patys mažiausi pirmokėliai pakrante keliavo neilgai – nuėję keletą kilometrų, pasigrožėję gamta jie pasuko atgal. Na, o antrokai, trečiokai ir ketvirtokai žygiavo toliau, iš kitos ežero pusės žvelgdami į savo gimtąjį miestą. Mūsų vadovė mokytoja Laima ne tik kelią rodė, bet ir pasakojo apie pakrantės augaliją, apie vietoves, kurias praeidavome, mokė, kaip galima gamtoje pamatuoti medžių amžių. Priėję Mastupio upelį sutikome kliūtį – nugriautą senąjį tiltą, nes ten vyksta darbai. Teko daryti nemažą lankstą, kol radome kaip pereiti upelį. Apžiūrėję vietą, kur Mastupis įteka į ežerą, nutarėme, kad būtų įdomu ten sugrįžti kitais metais, kai bus baigti darbai ir pakrantė sutvarkyta . Pakeliui matėme ir daug bebrų ,,statybų“.  Buvo gaila, kad ne visada galėjome matyti ežerą, nes praėjimo pačia pakrante kai kur nėra.

Aišku, kad pavargome. Ypač antrokai, juk jie dar nedideli. Kai pasiekėme Buities muziejų, jų jau laukė autobusas, kuris juos parvežė į mokyklą.  O patys ištvermingiausi trečiokai ir ketvirtokai su savo mokytojomis ir vadove tęsė žygį iki galo. Grįžome linksmi, nugairinti pavasarinio vėjo ir saulės, pilni įspūdžių ir pasididžiavimo savimi, kad įveikėme užsibrėžtą tikslą – apkeliavome aplink Masčio ežerą!

Mokytoja Rita Mejerienė

Be the first to leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.