Diena: 2017-11-14

Matematikos ir informatikos savaitė

Lapkričio 6-10 dienomis „Kranto“ progimnazijoje vyko matematikos ir informatikos savaitė. Savaitės metu matematikos mokytojos vedė netradicines pamokas „Matematika kitaip“. Jų metu mokiniai atliko projektinį darbą „Koks nuostabus skaičius 100“ ir lankstė laivelius kompozicijai „100 svajonių laivelių Lietuvai“. Šituos darbus skiriame atkurtos Lietuvos 100 metų paminėti.

Lapkričio 9 dieną vyko 5-6 klasių protų mūšis. Klasės komandą sudarė 5 dalyviai (buvo pageidaujamas ir tėvų atstovas). Protų mūšyje buvo 4 turai po 10 klausimų. Užduotys pačios įvairiausios: sukti klausimai, mįslės, matematinės sąvokos ir užduotys su skaičiais. Ačiū komandoms už dalyvavimą. Geriausiai sekėsi 6c klasės komandai (33 taškai), 2-oje vietoje – 6a klasės komanda (31 taškas), 3-oje vietoje – 5c klasės komanda (27 taškai). Iš viso galėjo surinkti 40 taškų, 5 papildomi taškai, jei dalyvavo tėvų atstovas. Mokytojos džiaugiasi vaikų rezultatais ir linki būti išradingiems, smalsiems bei gudriems.

Lapkričio 7 dieną 8-tų klasių mokiniai atliko bendrųjų gebėjimų testą. Tikslas – ugdyti aštuntokus karjerai, t. y. paaiškinti, kokį testą turi laikyti darbą besirenkantys žmonės. Kad testas būtų išlaikytas, reikia teisingai atsakyti į ne mažiau kaip 50 procentų klausimų. Logiškiausiai mąstantys aštuntokai: Drimba Benas 56 proc., Lydytė Neda 56 proc., Gečaitė Enrika 52 proc., Zablockytė Urtė 52 proc., Zaiceva Gilvida 52 proc., Sabaliauskytė Ieva 52 proc.

Visą savaitę vyko informacinių technologijų konkursas „Bebras“.

Neliko nuošalyje ir mokytojai. Tačiau šį kartą pritrūko aktyvumo. Ačiū už gražias mintis apie matematiką (matematikus) pavaduotojai D. Saplinskienei, mokytojoms Ž. Aleknienei ir R. Mejerienei.

O dabar užduotis „Kubo pjaustymas“ visiems. Medinio kubo briaunų ilgis – 30 cm. Jį reikia supjaustyti į kubelius, kurių briaunos lygios 10 cm.

1. Kiek pjūvių reikia padaryti? (Negalima pjauti kelių dalių iš karto).
  2. Kiek kubelių gaunama?

Baigdama primenu Emilio Lemuano mintį: „Matematinė tiesa pati savaime nei paprasta, nei sudėtinga. Ji paprasčiausiai yra.“ Todėl paimkite kubą, pjaustykite, skaičiuokite ir turėsite atsakymą.

Matematikos ir informatikos savaitę organizavo mokyklos matematikos mokytojos R. Stirblienė, L. Stulpinienė, D.Kungienė, V. Martinkėnienė bei informacinių technologijų mokytoja A. Kumžienė.

Matematikos ir IT mokytojų metodinės grupės pirmininkė V. Martinkėnienė