Diena: 2017-03-13

Prasmingos ir nuotaikingos dovanos Lietuvai

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines su visa Lietuva paminėjo ir „Kranto“ progimnazijos mokiniai bei mokytojai. Muzikos mokytojos V. Laurinavičienės iniciatyva vyko lietuvių liaudies dainos konkursas „Dainų daina“, kurio tikslas formuoti mokinių pilietinę poziciją, pasididžavimą savo tradicijomis, istorija, ugdyti kūrybingumą. Tad ruošiantis konkursui daug dėmesio skirta ne tik originaliam pasirinktos lietuvių liaudies dainos atlikimui, bet ir choreografijai, sceniniam įvaizdžiui.

„Lietuvių liaudies dainos – tai lyg metraštis, pasakojantis apie mūsų tautos tradicijas, kovas dėl tėvynės laisvės“, – tokiais žodžiais konkursą pradėjo istorijos mokytoja L. Avyžienė. Mokiniai, pasipuošę tautiniais rūbais bei mokyklinėmis uniformomis, puikiai atliko įvairias patriotines lietuvių liaudies dainas. Vertinimo komisija apdovanojo klases už sėkmingą debiutą, artistiškumą, kolektyviškumą, geriausią režisūrinį sprendimą, sceninę kultūrą ir kt. O lietuvių liaudies dainos konkurso „Dainų daina“ nugalėtojais tapo 5c klasės mokiniai (mokytoja A. Nagienė), kurie atliko lietuvių liaudies dainą „Mažam kambarėly“.

Be to, pasitikdama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną „Kranto“ progimnazijos 5b klasės mokinių komanda (L. Asinavičiūtė, U. Gudauskaitė, D. Mikutaitė, K. Mileškaitė, A. Martinkus) dalyvavo tarpmokyklinėje viktorinoje „Žodžio paglostymas“, vykusioje Janapolės pagrindinėje mokykloje. Mokiniai turėjo parengti  komandos prisistatymą, kūrybinį darbą, atsakyti į teorinius klausimus, atlikti kūrybines užduotis. Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės dienai sėkmė lydėjo „Kranto“ progimnazijos komandą „Krantukai“, kuri I-ąją vietą padovanojo ne tik mokyklai, bet ir Lietuvai.

Mokytoja G. Jankauskaitė