Diena: 2016-02-23

Aš jau skaitytojas!

Biblioteka – svarbus kultūros židinys. Čia nereikia mokėti už džiaugsmą, laimę, skausmą ir kitus išgyvenamus jausmus, kuriuos patiriame skaitydami knygas.

Mokyklos bibliotekos vaidmuo ugdant pirmuosius mokinių skaitymo įgūdžius didžiulis. Tai juk knygų namai, kuriuose pirmokėliai pradės lankytis vis dažniau ir dažniau. Nedrąsiai pravėrę bibliotekos duris su mokytojomis, kurios įdėjo daug triūso ir nuoširdaus darbo, kad visi išmoktų skaityti, o išmokę skaitytų knygeles ne tik sau, bet ir tėveliams, draugams… Ir tas knygų skaitymas taptų bendras tėvų ir vaikų džiaugsmas ir diskusijų šaltinis. Skaitymas su tėveliais gali tęstis tiek ilgai, kiek tik tai įmanoma. Šeimoje, mokykloje su mokytoja turėtų būti aptariamos perskaitytos knygelės. Na, o mes bibliotekininkės, nuoširdžiai, supratingai skatindamos skaityti, nuolat sudomindamos, padėdamos išsirinkti norimą, patinkančią knygą, vesime juos vis į tobulėjantį skaitymo pasaulį.

Vasario mėnesio pradžioje visi mūsų progimnazijos pirmokėliai buvo priimti į skaitytojų gretas. Bibliotekos vedėja kreipėsi į juos sveikinimo posmu:

„Ženk į nuostabų knygų pasaulį,
Kur daugybė pasakų, nuotykių,
Išdaigų, kelionių, skambių eilių,
Neįmintų mįslių ir dar kitokių dalykų…“

Jiems įteikti „Pirmoko skaitytojų pasai“ o tai leidimas lankytis progimnazijos bibliotekoje, taip pat ir skaitykloje. Bibliotekoje jie galės išsirinkti knygeles skaitymui, o skaitykloje – dalyvauti renginiuose, naudotis kompiuteriais ir įvairiais informaciniais šaltiniais. Išsirinkę knygeles ir supažindinti su kitomis bibliotekos paslaugomis ir taisyklėmis, skaitykloje žiūrėjo animacinį filmą „Knygų valdovas“.

Atsisveikinome su savo naujaisiais skaitytojais pirmokėliais tvirtai tikėdamos jų dažnais apsilankymais, didžiuliais norais, užsidegimu skaityti knygeles, dalintis skaitymo džiaugsmu su tėveliais, mokytojomis, draugais ir bibliotekininkėmis.

Šie metai paskelbti bibliotekų metais. Tam skirta daug akcijų, konkursų, įvairių renginių, kuriuose gali dalyvauti ir mūsų progimnazijos bendruomenė.

Vasario 19 d. 6b klasės mokiniai su rusų kalbos mokytoja Virgilija Kaminskiene pastatė mini spektaklį „Kolobok“ rusų liaudies pasaka „Pagrandukas“). Jie vaidino rusų kalba 2b klasės mokiniams, kurie turėjo įminti kokia tai pasaka. Nors tekstą girdėjo rusų kalba, bet pamatę pasakų veikėjus, suprato, kad tai pasaka apie pagranduką. Mokytoja taip pat pakvietė 2b klasės mokinukus dalyvauti pasakos „Pagrandukas“ iliustracijos konkurse. Geriausių darbelių autorių laukia apdovanojimai. 2b klasės mokiniai, jų mokytoja Vilija Gabalytė padėkojo už vaidinimą ir apdovanojo jaunuosius aktorius saldžia dovanėle. Nesvarbu, kokia kalba perteikiamas kūrinys, bet, jei tai atliekama su meile, dideliu užsidegimu ir noru papasakoti žiūrovams ir klausytojams įtaigiai jo turinį, tikrai klausytojas tai supras, kaip ir 2b klasės mokiniai atspėjo, kokios pasakos tai veikėjai ir žinojo jos pavadinimą.

Bibliotekos vedėjai labai džiugu, kad atsiranda ir bibliotekininkių savanorių. Jos- padėjėjos, pagalbininkės ir patarėjos bibliotekos darbuose: aptarnauja skaitytojus, įrašydamos knygas į skaitytojo kortelę, suklijuoja suplyšusias knygas, tvarko knygų fondą, padeda ir dalyvauja įvairiuose renginiuose, antspauduoja naujas knygas ir vadovėlius. Paklaustos, kodėl tai daro, atsako, kad joms tai malonu, kad nori daugiau sužinoti apie bibliotekos vedėjos veiklą, pareigas, teikiamas paslaugas. Tai 6b klasės mokinės, šaunios savanorės – Evelina, Agnė, Erika, Ugnė.

Prasmingai ir turiningai progimnazijos bendruomenė pradėjo šiuos bibliotekų metus. Laukia dar puikių renginių, akcijų, kuriuose dalyvausime ir skleisime bibliotekos, kaip kultūros židinio, tradicijų, bendrystės puoselėtoją.

Bibliotekos vedėja Marija Gureckienė