Svarbu tinkama mityba

Pastaruoju metu vis daugiau mūsų mokyklos mokinių skundžiasi skrandžio skausmais, virškinimo sutrikimais. Kai kuriems atsiranda skrandžio opaligių.
Traškučiams - NE!Įvairūs virškinimo sutrikimai atsiranda dėl to, jog mokiniai dažnai atsisako pusryčių, vietoj karštų pietų mokykloje renkasi riebius ir saldžius užkandžius: bandeles, bulvių traškučius, saldžius gėrimus.

Atlikus patikrinimą ilgosios pertraukos metu, buvo surinkti devyni pakeliai bulvių traškučių, kurie buvo pirkti artimiausioje parduotuvėje. Čia buvo tik vienos dienos ir vienos pertraukos rezultatas. Tėvų duoti pinigai karštam maistui nusipirkti valgykloje iškeliauja į parduotuves. Dažnai tėvai leidžia vaikams atsisakyti daržovių, sriubos. Visa tai skatina įvairių ligų, kurios gali sukelti pilvo skausmus, net vėmimą, atsiradimą.

Šiandien neštis į mokyklą priešpiečiams sumuštinį – nemadinga. Tėveliai duoda vaikui pinigų, už kuriuos jis nusiperka traškučių pakelį. Kodėl tėvai  nenorimą sumuštinį negali pakeisti riestainiu ar bananu. Dažnai namuose ant stalo būna įvairių sausainių, saldumynų. Išalkęs vaikas, grįžęs iš mokyklos, jais užkemša skrandį, o vėliau nebevalgo pietų. Pats vaikas turi suprasti, jog jam būtina valgyti įvairų  maistą. Dėl nesveikos bei nereguliarios mitybos augančiam vaiko organizmui ima trūkti įvairių maisto medžiagų. Netinkama mityba sutrikdo augimą,  mažina atsparumą ligoms.

VSPS G. Jonušiėnė