Susidraugauti su matematika

Mes, matematikai, esame poetai, tik mums dar reikia įrodyti tai, ką sukuria vaizduotė.

L. Kronekeris

„Kranto“ pagrindinėje mokykloje 2015 metų kovo 16 – 23 dienomis vyko matematikos ir informacinių technologijų savaitės renginiai.

• Pirmadienį, kovo 16 dieną, bendrųjų kompetencijų testą laikė aštuntų klasių mokiniai (atsakingos mokytojos L. Stulpiniėnė ir R. Stirblienė). Vėliau, pristatydama rezultatus, matematikos mokytoja R. Stirblienė pabrėžė, kad tai būsimų (ir ne tik standartizuotų) testų repeticija. O loginiu mąstymu pasižymėjo ir geriausiai testą atliko:

Gailiūtė Emilija, 8a kl. – surinko 76% taškų;
Juciūtė Akvilė, 8b kl. – 68% taškų;
Zuokaitė Gabrielė, 8a kl. – 64% taškų;
Vaitkutė Greta, 8c kl. – 64% taškų;
Staponkutė Giedrė, 8c kl. – 60% taškų;
Balčius Edvinas, 8b kl. – 60% taškų.

• Kovo 18 dieną mokytojos A. Kumžienės iniciatyva vyko septintų klasių varžytuvės „Kompiuteris – mano bičiulis“ (apie tai skaitykite straipsnyje „Kompiuterių asų yra kiekvienoje klasėje“)
  • Kovo 19 dieną pusšimtis tiksliųjų mokslų  mėgėjų išbandė savo gebėjimus matematikos konkurse KENGŪRA.
  • Tą pačia dieną po pamokų aktų salėje susitiko 5 – 6 klasių komandos: įvyko varžytuvės „Linksmoji matematika“. Čia vaikams teko dalyvauti protmūšyje, parodyti savo loginį mąstymą ir sumanumą, o surinktų taškų skaičių lėmė net greitis (kas pirmas teisingai atsakys, padarys ar parodys). Mokytojos V. Martinkėnienė ir D. Kungienė pasirūpino, kad netrūktų linksmų užduočių ir situacijų. Sėkmingesni ir stipresni buvo 5a klasės mokiniai. Antroje vietoje liko 5c klasė, trečioje vietoje – 6b klasės komanda.  Sveikinimai nugalėtojams, o visiems – sėkmės mokantis mate­matikos.

Taigi, matematika ir informacinės technologijos (kitaip – taikomoji matematika) gali būti linksmos. Tad susidraugaukite su matematika!

A. Kumžienė, informacinių technologijų mokytoja

Be the first to leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.