Pasidalino džiaugsmu

Spalis – Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnuo. Telšių rajono mokyklų bibliotekininkai taip pat aktyviai prisijungė prie šios gražios iniciatyvos, kuri skirta paskatinti glaudesnį ir efektyvesnį Lietuvos mokyklų  bibliotekų bendruomenių, partnerių bendradarbiavimą, siekiant bendrų švietimo ir ugdymo tikslų. Visą spalio mėnesį pagal inicijuotą rajono bibliotekininkų metodinio būrelio  programą „Kūrybiniu džiaugsmu dalinamės“ Telšių „Kranto“ progimnazijos  bibliotekoje-skaitykloje vyko teminiai užsiėmimai, veikė kūrybinių darbų parodos. Šių teminių – kūrybinių užsiėmimų organizatorė progimnazijos bibliotekos vedėja Marija Gureckienė.

Teminių užsiėmimų tikslas – dalyvaujant kūrybiniame procese išmokti pasidaryti darbelių įvairiomis siūlomomis technikomis. Užsiėmimus vedė K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos, ,,Kranto“ progimnazijos, Viešvėnų pagrindinės mokyklos bibliotekininkės, mokytojos. Kūrybinį užsiėmimą ,,Siuvinėjimas kryželiu“ vedė ir mokė siuvinėjimo metodikos bibliotekininkė Aksana Jonušienė. Jo metu dalyviai siuvinėjo įvairius ornamentus.  Teminiame užsiėmime ,,Sušildyti akmenėlį“, kurį vedė ir pasakojo apie savo kūrybinius darbus Viešvėnų pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Birutė Pocienė, akmenėlius šildėme, ant jų piešėme, rašėme gražius žodžius, vardus. Darbelius iš atlasinių juostų „Kanzaschi“ technika mokė pasigaminti K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Krajinienė.  Lopšelio-darželio „Žemaitukas“ šešiamečiams, būsimiesiems pirmokams, muzikinę pasaką „Beždžioniukų cirkas“ atliko muzikos mokyklos YAMAHA mokiniai su mokytoja Valdereza Laurinavičiene. Su dailės ir technologijų mokytoja Jolanta Bieliauskiene darėme dėžutę „Dovana draugui“. Šiame kūrybiniame procese dalyvavo ne tik bendruomenės nariai, bet ir partneriai iš  Telšių VšĮ regioninio mokymo centro su bibliotekininke Danute Skrodeniene. S. Paltanavičiaus knygą „Gamtos metų ratas“ pristatė ir kūrybinius darbelius „Rudens spalvos“ iš gamtinių medžiagų kūrė progimnazijos pailgintos dienos grupės mokiniai su auklėtoja Laimute Šliogeriene ir bibliotekos vedėja Marija Gureckiene.

Spalio 30 d. Telšių rajono mokyklų bibliotekininkams organizuotas seminaras ,,Kūrybiniu džiaugsmu dalinamės“, kurio metu ne tik buvo  aptarta  ir parodyta, ką nuveikėme, išmokome per spalio mėnesį,  bet susipažinome su E. Daciūtės ir E.Kiudulaitės knyga „Laimė yra lapė“, kurią pristatė literatė Sigita Ieva Naglienė, o Viešvėnų pagrindinės mokyklos bibliotekininkės Birutės Pocienės pamokyti pasidarėme po mielą smulkmenėlę iš džinso.

Visą spalio mėnesį mokėme ir mokėmės su biblioteka, suteikdami sau, partneriams, bendruomenės nariams kūrybinio džiaugsmo polėkį.

Bibliotekos vedėja Marija Gureckienė