Gabių ir smalsių „Kranto“ progimnazijos mokinių viešnagė Šiauliuose

Gabūs ir smalsūs „Kranto“ progimnazijos mokiniai spalio 10 dieną vyko į kultūrinę pažintinę ekskursiją po Šiaulių miestą. Kelionės tikslas – paskatinti mokinius domėtis savo krašto istorija, kultūra, sudaryti galimybę dalyvauti edukacinėse programose.
Gabūs ir smalsūs 5-8 klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos G. Jankauskaitės ir istorijos mokytojos L. Avyžienės, pirmiausia aplankė išskirtinę vietą Šiauliuose – Chaimo Frenkelio vilą. Vilos ekspozicijose mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra. Gidas papasakojo apie žymų XIX–XX a. sandūros Lietuvos fabrikantą, Sankt Peterburgo pirklį Ch. Frenkelį, jo sukurtą garsų visoje Rusijos imperijoje odų išdirbimo fabriką, labdarą Šiauliams ir vietinei žydų bendruomenei bei šeimos rezidenciją.
Kitas objektas, kurį apžiūrėjo mokiniai, Fotografijos muziejus – vienintelis specializuotas fotografijos meno ir technikos muziejus Lietuvoje. Darbuotojai papasakojo apie 2014 metais modernizuoto muziejaus istoriją, organizuojamas šiuolaikinės ir istorinės Lietuvos bei užsienio fotografijos parodas, pakvietė mokinius dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose „Mėlyni saulės atvirukai“ ir „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama“. Be to, mokiniai turėjo puikią galimybę apžvelgti Šiaulių miesto panoramą iš apžvalgos aikštelės-terasos ant muziejaus stogo.
Dar vienas objektas, kuriuo garsėja Šiaulių miestas, specializuotas dviračių istorijai skirtas muziejus, kuriame demonstruojama daugiau kaip 80 dviračių, 5 velomobiliai ir apie 300 kitų eksponatų. Mokiniai ne tik klausėsi gidės pasakojimo apie įvairių dviračių gamybą, žymių dviratininkų keliones, bet sėdo už vairo ir išbandė senovinius dviračius.
Šios kultūrinės pažintinės ekskursijos metu mokiniai ne tik susipažino su Šiaulių miesto žymiais objektais, bet daug gerų emocijų patyrė dalyvaudami edukacinėse veiklose bei smagiai leisdami laiką su bendraamžiais.

Mokytojos G. Jankauskaitė, L. Avyžienė