„Knygų pelėda 2015“ čempionai

Tapę mokyklų iniciatyvų konkurso „Knygų pelėda 2015“ laureatais, ankstų gruodžio 4-osios rytą išvykome į Vilnių dalyvauti finaliniame skaitymo čempionate, kūrybinėse dirbtuvėse, įvairaus pobūdžio skaitymo skatinimo užsiėmimuose.

„Knygų pelėda“ organizuoja neformaliojo švietimo asociacija ,,Jaunimo akademija“ bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Projektą globoja Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Respublikinio knygų skaitymo festivalio konkurso tikslas – populiarinti skaitymą, kaip vieną iš aktyviai ir kūrybiškai visuomenei būtinų bruožų, panaudojant naujas vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo formas.

Festivalio atidarymas prasidėjo 10 valandą Lietuvos vaikų ir jaunimo centre Didžiojoje salėje. Renginį pradėjo aktorius Leonardas Pobedonoscevas, kuris skaitė ištrauką iš A. de Sent-Egziuperi filosofinės pasakos „Mažasis princas“, šokio kompoziciją šoko kolektyvas „Gama“, vadovė Agnė Rickevičienė. Festivalį „Knygų pelėda 2015“ pristatė aktorius Leonardas Pobedonoscevas, sveikinimo žodį tarė LR Švietimo ir mokslo ministrės patarėja Irena Ramelytė, kuri įteikė padėkas mokykloms laureatėms. Po to įvyko dalyvių foto sesija su festivalio svečiais.

Po sveikinimų, apdovanojimų, foto sesijos prasidėjo skaitymo čempionatas. Mes dalyvavome 1-4 klasių laureatų grupėje: Kauno Montesori m/d. „Žiburėlis“, Telšių „Kranto“ progimnazija, Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinė, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla, Lazdijų r. Veisiejų Sigitos Gedos gimnazija. Skaitymo čempionate varžėmės trijose užduotyse – namų darbų pristatymas: išraiškingai perskaitėme V. V. Landsbergio knygos „Arklio Dominyko meilė“ ištrauką. Viktorinoje ir greitojo skaitymo užduotyje buvome lyderiais ir tapome skaitymo festivalio konkurso 1-4 klasių grupėje čempionais.

Į namus parsivežėme padėkas už surengtas iniciatyvas, skatinančias mokinius pamilti knygą ir atrasti skaitymo malonumą, bibliotekos vedėjai Marijai Gureckienei, pailgintos dienos grupės mokytojai Laimutei Šliogerienei už mokinių parengimą knygų skaitymo čempionatui. Apdovanoti knygų skaitymo čempionai: 3c kl. Kipras Gureckas, 4a kl. Bernadeta Šiurkutė, 4b kl. Urtė Pusvaškytė, Karina Mileškaitė, Artas Laučius, palaikančioji muzikos komanda „sirgaliai“ 4a kl. Iveta Stončiūtė, Gintarė Daubarytė, 4b kl. Samanta Armalytė, 3c kl. Greta Gorjux, Natas Dargevičius „Knygų pelėda 2015“ pažymomis. Mūsų progimnazijos čempionų komanda apdovanota dviem diplomais – kaip gudriausia ir greičiausiai skaitanti komanda 1-4 klasių grupėje. Taip pat parsivežėme kaip šio konkurso čempionai daug rėmėjų dovanų. Džiaugiamės laikrodžiu su „Knygų pelėda 2015“emblema, kuriame įamžinome komandos dalyvių, „sirgalių“ bei pailgintos dienos grupės mokytojos ir bibliotekos vedėjos nuotraukas. Gavome knygų, kuriomis papildysime bibliotekos fondą ir su malonumu skaitysime. Be galo bus smagu patirti nepakartojamų nuotykių „ONE nuotykių parke“ Druskininkuose. Tai „UNO parks“ dovana mums.

Gruodžio 7 d. progimnazijos skaitykloje įvyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo progimnazijos vadovai, konkurso dalyviai – čempionai, juos ruošusios čempionatui mokytojos, bibliotekos vedėja, „Savojo kampo“ laikraščio žurnalistės. Jos uždavė keletą klausimų konkurso čempionams.

• Kas sudomino, jog nutarėte dalyvauti šiame konkurse?
    Mus suintrigavo tai, jog konkursas vyks Respublikos mastu ir turėsime galimybę aplankyti sostinę Vilnių.
  • Kaip ruošėtės čempionatui?
    Dirbome iš širdies. Bibliotekoje praleidome daug laiko. Iš tiesų buvo verta!
  • Kas buvo sunkiausia dalyvaujant šiame konkurse?
    Sunkiausia buvo paruošti namų darbus bei dalyvauti viktorinoje.
  • Kokiose meno dirbtuvėse dalyvavote, ką sužinojote ar išmokote?
    Daug nepakartojamų kūrybinių minučių suteikė meninių dirbtuvių vadovai – lėlininkė Edita Lei, knygų iliustratorė Anna Pavlova, animacijos kūrėjas Valentas Aškinis. Jų metu bandyta atskleisti kaip gaminamos lėlės, šio užsiėmimo metu pasigaminome kalėdinius žaisliukus. Pas knygų iliustratorę Anną Pavlovą išbandėme įdomią techniką ir sukūrėme savo knygą, ją iliustravome. Animacinėse dirbtuvėse sužinojome, kaip galvoje gimusią ar popieriuje užrašytą istoriją „paversti“ animaciniu filmu. Kiek reikia piešinių vienai filmo sekundei? Kaip piešiamas judesys?

Progimnazijos vadovai dėkojo konkurso čempionams už parvežtus diplomus, jų įdėtą triūsą, žinias, didžiulį norą dalyvauti ir laimėti. Prie palaikymo komandos muzikinės dalies prisijungusiai Gustei Viktoravičiūtei, 4a klasės mokinei, įteikta progimnazijos direktoriaus padėka. Padėkomis apdovanotos ir rmokytojos, prisidėjusios prie šio konkurso laimėjimų Rita Šilanskienė, Alma Judienė, Rita Mejerienė, Adelija Budginienė, Vilma Šimkienė.

Festivalio konkurso „Knygų pelėda 2015“ dalyviai- čempionai sakė, kad susidomėjimas knyga neišblės visą gyvenimą, o bibliotekos vedėja stengsis ieškoti vis naujų iniciatyvų, skatinančių mokinius pamilti knygą, puoselėti skaitymo kultūrą, populiarinti skaitymą, kaip vieną iš aktyviai ir kūrybiškai visuomenei būtinų bruožų.

Bibliotekos vedėja Marija Gureckienė

Be the first to leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.