„Šviesoforo“ varžybų nacionalinis etapas

2015 metų gegužės 21 dieną Radviliškyje vyko Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ varžybų nacionalinis etapas. Susitiko 18 komandų iš skirtingų Lietuvos miestų ir regionų. Telšių regionui atstovavo „Kranto“ pagrindinės nokyklos komanda. Mūsų komandą sudarė 4 mokiniai: Goda Telšinskytė – 1b, Igneta Šimkutė – 2c, Elanas Lamsodis – 3b, Ernestas Klimovas – 4b.

Varžybų dalyvius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas K. Augulis, Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro viršininkas K. Dičius ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyriaus vedėjas R. Bukšnaitis.

Mokinius labiausiai pradžiugino pasaulio čempiono ir aviamodeliuotojo Donato Paužuolio surengtas išskirtinis radijo bangomis valdomų modelių pasirodymas. Jo pilotuojami modeliai demonstravo neįtikėtinai sudėtingus triukus, net sušoko šokį.

Po įspūdingo pasirodymo mokinių laukė atkakli kova. Konkurso programą sudarė net 8 praktinės ir teorinės rungtys. Varžybų dalyviai turėjo  pereiti šviesoforo reguliuojamą sankryžą, nereguliuojamą pėsčiųjų perėją, teisingai prisitvirtinti atšvaitus. Po to sprendė teorines užduotis: nagrinėjo eismo situacijas maketuose, atsakė į viktorinos klausimus, peržiūrėję filmuotą medžiagą, turėjo nurodyti eismo dalyvių padarytas klaidas, sudėlioti kelio ženklų dėlionę, atlikti komandų kapitonų užduotis.

Kol buvo sumuojami taškai, dalyvių dėmesį prikaustė kinologų būrio pareigūnų pasirodymas su tarnybiniais šunimis bei sraigių lenktynės.

Labiausiai visi laukė paskelbiamų rezultatų.  „Kranto“ pagrindinės mokyklos komanda nuo pirmos vietos atsiliko tik 4 taškais. Mokiniai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis. Smagu, kad mūsų mokyklos atstovai sugebėjo aplenkti daugiau nei pusę dalyvavusių komandų.

„Šviesoforo mokyklėlė“ būrelio mokytoja Vilija Gabalytė

Be the first to leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.