Diena: 2017-10-27

6-tų klasių mokiniai dalyvauja Tarptautiniame knygų skirtukų projekte

Šiemet Tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte dalyvauja mūsų progimnazijos šeštokai su dailės ir technologijų mokytoja Jolanta Bieliauskiene. Knygų skirtukams  pasirinkta tema –  ,,Mano miestas Telšiai“. Mokiniai knygų žymeklius kūrė kūrybiškai išreikšdami savo idėjas.  Jais keičiasi su partneriais iš Portugalijos Pintor Jose de Brito pagrindinės mokyklos, Vengrijos Budapešto Buden Nagy Antal gimnazijos, Kroatijos Juršiči  ir Nelipičevo Franje Tudmana Knin pagrindinių mokyklų. Jau sulaukta skirtukų iš Vengrijos, kurie atiteks 6c klasės mokiniams. 6a klasės mokiniai laukia knygų skirtukų iš Portugalijos, o 6b klasės mokiniai iš Kroatijos.

Šeštokai, dalyvaujantys šiame projekte, susiras naujų draugų, naudodamiesi mokyklų bibliotekomis visame pasaulyje. Tai bendradarbiavimo, tarpusavio  bendravimo projektas, skatinantis sužinoti apie kitų šalių kultūrą, tradicijas.

Gauti ir  siunčiami knygų skirtukai eksponuojami progimnazijos skaitykloje.

Tarptautinio knygų skirtukų mainų projekto iniciatorė, bibliotekos vedėja Marija Gureckienė

„Svajokime ir kurkime“

Šių metų spalio šeštą dieną jungtinė mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė net 20 vaikų iš penkių skirtingų klasių, lankėsi Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje vykusiame mokslinių laboratorijų praktikume „Svajokime ir kurkime“. Išbandyti savo žinias mokiniai galėjo šiose laboratorijose: mokslinis šou „Atradėjas“, įdomieji chemijos eksperimentai, sferinis kinas, avia modelių gamyba, inžineriniai statiniai gamtoje, paukščių Varnių RP direkcijos ekspozicijoje pažinimas. Mokiniams labai patiko stiklo gamyba  Žemaičių Vyskupystės muziejuje, vandens kokybės tyrimai, bakterijų dažymas gramo būdu, elektros variklių gamyba,  fotografijos paslaptys, muilo burbulų pasaulis.

Vienas iš praktikumo tikslų – išbandyti savo jėgas keturiose skirtingose laboratorijose. Antrasis  tikslas – sugalvoti savo idėją praktiniam darbui ir jį atlikus pristatyti mokslinėje konferencijoje, kuri vyks pavasarį.

Dėkoju  fizikos mokytojai Žydrei už pagalbą ir mokiniams už žingeidumą ir aktyvų dalyvavimą veiklose! Linkiu visiems sėkmės idėjų paieškose.

Biologijos mokytoja J. Bytautaitė