Diena: 2014-12-22

GROŽIO ir GĖRIO stebuklas

Gruodžio pirmosios rytas „Kranto“ pagrindinėje mokykloje neįprastas, šventiškas. Šis mėnuo pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į Sielą. Prasideda Adventas – ramaus pamąstymo, meditavimo metas.

Mokytojus, susirinkusius pradėti pirmąją Advento savaitę, maloniai nuteikė šventiškai papuoštas stalas, kalėdinių kvapų aromatas, karštos arbatos puodelis. Tylūs ir susikaupę kolegos žvelgė vienas į kitą, klausydamiesi tikybos mokytojos A. Nagienės ir lietuvių kalbos mokytojos G. Jankauskaitės skaitomų minčių apie LAIMĘ, VILTĮ, IŠMINTĮ, TIKĖJIMĄ, TOLERANCIJĄ, PAGARBĄ.

„Metai sutirpo ligi kviečio grūdo…“ Šia mintimi pradėjome antrąjį Advento pirmadienį. Lietuvių kalbos mokytoja G. Jankauskaitė pasidalijo grūdų reikšmėmis žmogaus gyvenime. O tikybos mokytoja A. Nagienė su mokiniais parengė miniatiūrą „Sieloje glūdi stebuklinga jėga“. Trečiąjį Advento pirmadienį mokytojos Ž. Gvergždienės mokiniai mokytojams dainavo žemaitiškas dainas, pasakojo istorijas, žemaitiškai linkėjo prasmingų ateinančių metų.

Ketvirtąjį Advento pirmadienį visus sušildė Angelo sparno prisilietimas bei gerbiamo prelato J. Šiurio apsilankymas „Kranto“ pagrindinės mokyklos bendruomenėje. Ramybės ir susikaupimo rytmetį muzikos mokytojos V. Laurinavičienės padedami giedojome giesmes, vaišinomės Kūčių patiekalais. Gerbiamas prelatas J. Šiurys palinkėjo šviesaus ateinančių metų laukimo.

Paskutinę Advento savaitę pertraukų metu vyko įvairių neformalaus ugdymo būrelių, kuriems vadovauja mokytojos A. Nagienė, E. Šilinienė, A. Judienė, Ž. Gvergždienė, V. Šimkienė, V. Laurinavičienė, L. Každailevičienė, pasirodymai ir sveikinimai mokyklos bendruomenei. Išgirdome Advento vainiko paslaptį, Angelo sekamą pasaką, išvydome Ledo šalies stebuklą.

„Kranto“ pagrindinės mokyklos mokiniai savo programa dalijosi su Naujamiesčio mokyklos bendruomene. Programą paruošusių mokytojų A. Nagienės, E. Šilinienės, A. Judienės bei Ž. Gvergždienės mokiniai visus džiugino šiltais žodžiais, šokiu ir dainomis.

Puoselėdami tautiškumą, gilindami etninės kultūros žinias ir laikydamiesi religinių tradicijų, paskutinę 2014-ųjų mokslo metų dieną mokytojos A. Nagienė, E. Šilinienė ir G. Jankauskaitė pakvietė mokinius ir mokytojus į netradicinius užsiėmimus „Leliu Kalėda“. „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokinės E. Gailiutė (8a kl.) E. Vitkauskytė (8a kl.), U. Daraškevičiūtė (6c kl.), A. Daugėlaitė (6c kl.) renginį vedė žemaičių tarme. Klasės pristatė adventinius patiekalus, mokė draugus žaidimų, dainų, dalijosi šiltais linkėjimais. Juk liaudies tradicijų puoselėjimas – viena iš pamatinių mūsų tautos vertybių.

Iš tiesų kartais užtenka vieno saulės spindulio. Malonaus žodžio. Pasisveikinimo. Šypsenos. Tiek mažai, kad tie, kurie yra šalia mūsų, taptų laimingi. Grožis ir gėris daro mus gražesnius, atlaidesnius, pakantesnius vienas kitam.

A. Nagienė ir G. Jankauskaitė, „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytojos