Europos kalbų dienos mozaika

Rugsėjo 26 d. mūsų mokykloje buvo švenčiama Europos kalbų diena.

Pirmą kartą ši diena buvo pradėta švęsti  prieš 15 metų, t.y. 2001 metais. Renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga, įtraukė milijonus žmonių įvairaus amžiaus iš 45 šalių. Šiuo renginiu buvo pasakojama apie kalbų mokymosi svarbą, skatinama išmokti kuo daugiau kalbų, būnant bet kokio amžiaus, mokantis  mokykloje arba ne, ir  ugdoma pagarba visoms Europos regionų ir tautinių mažumų kalboms. Šiuo metu Europos Sąjungoje yra 23 oficialiosios kalbos ir dar daugiau nei 60 kalbų, vartojamų tam tikruose regionuose.

Mūsų mokykloje ši diena yra minima kasmet vis kitaip! 2- 4 klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas kalbėjo apie Europos Sąjungos šalis, kalbas,  spalvino vėliavėles, jas klijavo ant balionų ir papuošė vidinio kiemelio gėlyną. Su 5 -8 klasių mokiniais šiais metais buvo nuspręsta progimnazijoje pakeliauti po Europos Sąjungos šalis, sustojant stotelėse ir atliekant vis kitas užduotis. Juk stotelėse reikėjo ir rusiškai padainuoti (pagal karaokę), ir pasimokyti skaičiuočių vokiškai, ir pabendrauti prie vaišių stalo angliškai, nusakant ingredientus, esančius skaniame rudeniniame obuolių pyrage. Išklausius dainą reikėjo pasakyti, kokios kaimyninės šalies yra daina. Komandos skubėjo surasti visoje mokykloje iškabintas 14 valstybių vėliavėlių, pažymint ir įsimenant, kokių šalių jos yra. Vėliau mokiniai gamino ir spalvino šalių vėliavėles, surado jas žemėlapyje bei parinko atitinkamus simbolius. O pavargę užsuko į žaidimų stotelę, kur pailsėjo prie stalo žaidimo su įvairiomis dėlionėmis. Mokiniai noriai, su šypsenomis veiduose atliko užduotis ir skubėjo į finišą –  paskutinę stotelę, kur, viską aptarę, pasidalinę įspūdžiais, geriausieji keliautojai buvo apdovanoti kelionių knygelėmis.

Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė  V. Kaminskienė