Tėvynės laisvė tiek gyva, kiek ji mūsų širdyse!

Kovo 11-ąją, svarbią ir reikšmingą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, „Kranto“ progimnazija pasitiko šventiškai pasipuošusi gėlių žiedais. Kad diena išties didinga, abejonių nėra. Ji nulėmė, kad galime gyventi laisvoje ir taikioje šalyje. Tai šventė, simbolizuojanti vieningos Lietuvos stiprybę ir kilnią dvasią.
Pradinių klasių mokiniai vasario 10 – kovo 10 dienomis vykdė projektą „Pajusk Lietuvą“, kurį inicijavo mokytojos J. Bružienė ir R. Norvydienė. Mokiniai domėjosi netyrinėta Lietuvos istorija, nepažinta gamta, nepatirtais įspūdžiais. Pradinių klasių durys pasipuošė Gyvybės medžiais, o koridoriuose iš piešinių iškilo Gedimino pilies siluetai. Kovo 10, projektinės veiklos baigiamąją dieną, pradinukai klasėse plėtė žinias įvairiose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtose veiklose. Po jų saugiais srautais rinkosi į aktų salę, kurioje plojo Telšių rajono pradinių klasių mokinių dailyraščio konkurso nugalėtojams. Sveikino savo Tėvynę eilėraščiais, dainomis ir šokiais. Dainas ruošė mokytojos A. Judienė, D. Milkintienė, A. Simanavičienė. Šoko tautinių šokių grupė „Ajerėlis“, vadovaujama D. Margalikės.
„Kranto“ progimnazijos 5-8 klasių mokiniai, pasipuošę mokyklinėmis uniformomis ir įvairiais tautiniais atributais, kovo 10 dieną skubėjo ne į tradicines pamokas, o dalyvavo įvairiose veiklose. Visi mokiniai rašė dailyraštį, skirtą Lietuvai. 5-6 klasių mokiniai žiūrėjo mokomąjį filmą apie Lietuvos Sąjūdį ir atgautą nepriklausomybę, dalyvavo viktorinoje „Istorinis Kahoot“, kurį parengė istorijos mokytoja L. Avyžienė, o 7-8 klasių mokiniai žiūrėjo filmus „Ekskursantė“, „Tarp pilkų debesų“ ir dalijosi įspūdžiais.
Džiaugsmą galima išreikšti įvairiais būdais, bet šiai šventei tinkamiausias būdas – daina. Tad 5-8 klasių mokiniai muzikos mokytojos V. Laurinavičienės iniciatyva dalyvavo tradiciniame dainų konkurse „Dainuoju Lietuvai“. „Tautiška giesmė“, sugiedota renginio pradžioje, suvienijo mokyklos bendruomenę, suteikė patriotinės dvasios. „Kas atdarytų aukso skrynią Tėvynės dainų malonių?/ Ir kas prižadintų gadynę/ Sesučių, dainomis garsių? Tėvynės dainos, jūs auksinės,/ Be jūsų šąla mums krūtinės!“ – tokiais poeto Maironio žodžiais renginio vedėjos Gabrielė (6a kl.) ir Viktorija (6b kl.) kreipėsi į salėje susirinkusius bendraamžius. 5-6 klasių mokiniai Lietuvai dovanojo dainas „Baltijos lelijos“ (5a kl.), „Nupiešiu Lietuvą“ (5b kl.), „Sudainuokime Lietuvą“ (5c kl.), „Kur bėga Šešupė“ (6a kl.), „Lietuvai reikia lietaus“ (6b kl.), „Mano Lietuva“ (6c kl.). 7-8 klasių mokiniai Lietuvai skyrė dainas „Mano namai“ (7a kl.), „Vandens ženklai“ (7b kl.), „Mūsų kaimas“ (7c kl.), „Čia mano rojus“ (8a kl.), „Aš žiūriu į tave, pasauli“ (8c kl.). Nuskambėjus dainoms šiltai ir jausmingai į mokinius ir mokytojus kreipėsi „Kranto“ progimnazijos direktorė I. Daubarienė, kuri pasidžiaugė gebėjimu susitelkti, puikiu dainų atlikimu ir apdovanojo visas klases padėkos raštais už kūrybingumą, patriotiškumą, iniciatyvumą.
Lietuvai, švenčiančiai nepriklausomybės atkūrimo 32-ąsias metines, skirtos ne tik mokinių dainos, bet ir lietuvių kalbos žinios. Tad „Kranto“ progimnazijos mokiniai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų G. Juškienės, G. Jankauskaitės, D. Saplinskienės, R. Šilanskienės paskatinti, rašė diktantą. Paskelbti raštingiausi 5-6 ir 7-8 klasių mokiniai. Džiugu, kad „Kranto“ progimnazijoje mokosi šaunūs, lietuvišką žodį puoselėjantys mokiniai, kuriuos direktorė I. Daubarienė apdovanojo padėkos raštais.
Šiomis dienomis kaip niekada dažnai mąstome apie laisvę, pamatinę visų vertybę, laisvę, kuri sunkiai iškovojama ir nelengvai apginama, išsaugoma. Todėl nelieka abejonių, kad tėvynės laisvė tiek gyva, kiek ji mūsų širdyse!

Gražina Jankauskaitė
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė