Renginiai „Krante“ Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti

„Tebūnie palaiminti pasakojimų kūrėjai, jų skaitytojai ir klausytojai. Tebūnie palaimintos knygos. Jos yra geresnio, šviesesnio pasaulio vaistai“.
Richard Van Camp

Telšių „Kranto“ progimnazijos 1 – 5 klasių mokiniai balandžio 1 – 4 dienomis dalyvavo renginiuose, skirtuose paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną.
Balandžio 1 dieną pirmokai buvo pakviesti į šią nuostabią šventę. Jos metu savo kūrybinių darbelių parodą „Septynios kalvos“ pristatė Žemaitės gimnazijos IIb klasės mokinė Greta Jonušaitė. Kiekvienos kalvos simbolis – tai numegzti skirtingų spalvų meškučiai su Telšių miesto įkūrėju milžinu Džiugu. Savo eiles apie gimtąjį miestą skaitė mokyklos direktorė Irena Daubarienė. Renginyje skambėjo muzika, kurią atliko šeštokai Ugnė ir Arminas.
Renginio metu aptartas projektas „Aktyviausiai knygas skaitanti pirmokų klasė“. Šiemet Pagyrimo raštu ir Baltosios pelėdos talismanu už labai aktyvų lankymąsi ir knygų skaitymą bibliotekoje apdovanota 1c klasė. Pagyrimo raštai įteikti ir kiekvienos pirmos klasės penkiems aktyviausiems skaitytojams. Pirmokėliai padėkojo labdaros ir paramos fondui už padovanotas jiems Lapės Do „Pasaka apie užburtą žiedą“ knygas.
2 – 5 klasių mokiniai dalyvavo Proto mūšyje „Ar pažįsti nuostabų pasakų pasaulį?“ Dalyvavusios klasės apdovanotos Padėkos raštais.
Progimnazijos bibliotekininkė Marija Gureckienė padėkojo visiems mokiniams, bendruomenės nariams dalyvavusiems Tarptautinės vaikų knygos dienos renginiuose. Ji paminėjo taiklius, šių metų Kanados rašytojo kreipimosi į pasaulio skaitytojus – vaikus R. Van Camp žodžius „Tobula tavo visata auga tik tada, kai skaitai, nes tada esi stiprus, gražus ir kilnus“.

Bibliotekininkė Marija Gureckienė