Patyriminis projektas „Lietuva Simono Daukanto akimis“

„Ne dėl savęs rašau. Ir ne mokslingiems vyrams,
Bet žmogui paprastam ir motinoms prie vygių,
Kurios jau nuo seno papročius mūsų globojo,
Sergėjo kalbą ir būdą, taurų gerumą užlaikė –
Idant vaikams ir nūnai tėvynės meilę įžiebtų,
Žadintų siekį dorybės, tikrųjų daiktų pamėgimą“.

Aldona Puišytė. Dedikacija Simonui Daukantui

2018–ieji metai paskelbti Simono Daukanto metais. Daug renginių, minėjimų Lietuvoje jau pravesta garbingam Simono Daukanto jubiliejui paminėti. Mūsų progimnazijos 5-8 klasių patyriminis projektas „Lietuva Simono Daukanto akimis“ buvo skirtas šios iškilios asmenybės 225 metinių jubiliejui paminėti. Šis projektas buvo vykdomas spalio mėnesį.
5-8 klasių patyriminio projekto pristatymas vyko progimnazijos skaitykloje, š. m. lapkričio 8 dieną. Renginį vedė 7b klasės mokinės Deimantė Mikutaitė ir Emilija Šarkauskaitė. 8a klasės mokinės Ugnė Leiputė ir Ema Levickytė pristatė Simono Daukanto gyvenimo ir kūrybos kelią, nušvietė jo veiklą tautai ir tėvynei patyriminiame projekte „Lietuva Simono Daukanto akimis“.
Patyriminio projekto metu penktokai dalyvavo piešinių konkurse „Penktokų žvilgsnis į protėvių Lietuvą“ Savo mintis, vaizdinius apie protėvių Lietuvą penktokai piešė po bibliotekos vedėjos Marijos Gureckienės Simono Daukanto veikalo pristatymo. Na, o šeštokų misija šiame projekte buvo išrinkti geriausius penktokų piešinius. Šeštokai iš kiekvienos penktokų klasės išrinko po tris geriausius darbus, kurie labiausiai nušvietė Simono Daukanto laikmetį, aprašytą veikale „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Jiems įteiktos knygos su atminimo įrašais apie puikiai tapybiškai atliktus darbus, kurie atskleidė lietuvių protėvių papročius, tradicijas bei gyvenimo būdą. Geriausiais dailininkais pripažinti – Urtė Venckutė, Rūtenė Šilinskytė, Saulė Šakytė iš 5a klasės, Justė Kačinskytė, Simona Končiūtė, Darijus Rekašius iš 5c klasės, Mindaugas Vaitkevičius, Deividas Norvaišas, Enrika Kačinskytė iš 5b klasės. Apdovanojimą, už labiausiai atskleistą senovės lietuvių gyvenimą, tapybiškai stiprų piešinį įteikė dailės mokytoja Jolanta Bieliauskienė 5a klasės mokinei Simonai Mileškaitei. 5-6 klasių mergaičių grupė atliko Simono Daukanto užrašytas tris žemaičių dainas. Šią grupę atlikti dainas ruošė muzikos mokytoja Valdereza Laurinavičienė. Apie senovės girias ir žmones 7b klasės mokinės Karina Mileškaitė ir Ugnė Gudauskaitė skaitė ištraukas iš knygos „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“.
Šio patyriminio projekto, kurio iniciatorė bibliotekos vedėja Marija Gureckienė, tikslas – supažindinti penktokus su 19 amžiaus iškilia Lietuvai asmenybe Simonu Daukantu, jo istoriniu veikalu „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“, taip pat su Simono Daukanto veikla bei indėliu į Lietuvos politinį, visuomeninį, kultūrinį gyvenimą, jo literatūriniu palikimu. S.Daukantas mums – ne tik istorikas, jis buvo vienas iš nedaugelio tikėjusiu šviesia tautos ateitimi. Šiandien mes turime tą šviesią ateitį. Gyvenimas bus prasmingas tik tada, kai mokėsime savo kalbą, ją puoselėsime, tausosime, laikysimės papročių ir tradicijų, kovosime už savo tautą, būsime susipažinę su mūsų valstybės praeitimi. Jos neniekinsime ir stengsimės būti tikrais, nesuvaidintais savo tautos atstovais. Taip gyveno mūsų protėviai, taip reikia gyventi dabar, reikės ir po daugelį metų.
Šis patyriminis projektas įvykdytas tik gražios bendrystės dėka. Mokytojai dalinosi su mokiniais savo patirtimi, žiniomis, o 6-8 klasių mokiniai stengėsi savo žinias ir patirtį perteikti penktokams.

Bibliotekos vedėja Marija Gureckienė