Ilgai laukta diena

Gegužės 31 d. Telšių „Kranto“ progimnazijoje vyko mokinių mokslinių darbų konferencija „Reserata Scientia“, kurioje dalyvavo moksleiviai iš Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos, Nevarėnų pagrindinės mokyklos ir „Kranto“ progimnazijos. Konferencijos pradžioje dalyvius pasveikinimo Telšių „Kranto“ progimnazijos direktorė Irena Daubarienė bei regioninio Telšių STEAM atviros prieigos centro vedėja Rita Vargalytė. Pasidžiaugta ne tik kūrybingais, sunkų darbą atlikusiais mokiniais, bet ir jų mokytojomis Aksana Jonušiene, Žydre Aleknienė, Giedre Bajorūniene, tiek atidos, rūpesčio ir laiko skyrusioms.
„Gamtos mokslai sunkūs ir neįdomūs!“ Šį mitą sugriovė mano kolega, Telšių STEAM atviros prieigos centro metodininkas, chemikas Juozas Maneikis. Ne vienas konferencijoje dalyvavęs mokinys kilstelėjo antakį, stebėdamas įvairius pavojingus bandymus, kuriuos mokytojas kartu su mokiniais atliko ne tik lengvai, bet ir su šmaikščiais paaiškinimais.
Keturiolika mokinių atliktų tyrimų pribloškė savo turiniu: tirtas mokinių fizinis aktyvumas bei fizinė ištvermė, vandens kokybės rodiklių įtaka vandens augalijos įvairovei, stabdymo greičio priklausomybė nuo kelio dangos, nitratų ir nitritų kiekiai daržovėse. Analizuotos tirpalų, uolienų ir medienos savybės, medžiagų tirpumas vandenyje, kristalai augalų audiniuose, atlikta pavasarinės raktažolės populiacijos analizė. Kai kurių duomenų analizė, tyrimo metodai atitiko universiteto lygio tyrimų duomenų apdorojimą. Tyrimai pristatyti kūrybiškai, ieškant įvairiausių pateikimo formų.
O kodėl šios dienos labai laukiau? Tądien galėjau savo ir kitų mokytojų mokinius pamatyti besididžiuojančius savo pasiekimais. Be to, galėjau gėrėtis jų noru pažinti, klysti, ieškoti problemų sprendimų būdų, kurti, atlikti tai, kas atrodė neįmanoma.

Biologijos mokytoja Julija Barsienė