Pasitinkant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-metį

Šiemet spalio 25 dieną LR Konstitucijai – 25 metai.  Jau 11-tą kartą respublikoje vyko teisinių žinių patikrinimo akcija – Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas. Egzaminą organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja LR Prezidente Dalia Grybauskaite ir informaciniais partneriais DELFI bei LRT visus šalies piliečius ir gyventojus pakvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias. Spalio 3 dieną prie šios akcijos prisijungė ir 48 mūsų mokyklos 6,7,8 klasių mokiniai. Jiems buvo pateikta 30 testo klausimų. Mokiniai, teisingai atsakę į 25 klausimus, pateko į II etapą. Į II etapą pateko 7a klasės mokinys Domantas Viršilas. Spalio 12 d. vyko Konstitucijos egzamino II etapas, kur reikėjo atlikti 20 užduočių: 19 testo klausimų ir atsakyti į vieną atvirą klausimą. Klausimai buvo gana sunkūs ir painūs.  Kad mokinys patektų į III etapą (finalą), reikėjo teisingai atsakyti į 15 klausimų. Domantui pavyko teisingai atsakyti į 12 klausimų. Sveikiname Domantą ir linkime kitais metais dar didesnio pasisekimo.

Istorijos mokytoja Lilija Avyžienė