Diena: 2020-02-17

Paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo 102-ąsias metines

Vasario 16-ąją 7 – 8 klasių mokiniai pažymėjo jau šeštus metus dalyvaudami Nacionaliniame istorijos konkurse „Lietuvos istorijos žinovas 2020“. Reikėjo atsakyti į 30 atvirų klausimų iš Lietuvos istorijos. Daugiausiai teisingų atsakymų pateikė 7a klasės mokinė Kamilė Petrikaitė.
O 5-6 klasių mokiniai, pasikvietę į savo komandas ir tėvelius, dalyvavo protų mūšyje ,,Ką žinai apie Lietuvą ir savo miestą?“. Kiekvienos klasės komandą sudarė penki mokiniai ir du tėveliai. Renginį pradėjo septintokės daina „Mano namai“. Protų mūšio dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo mokyklos direktorius. Mokiniams reikėjo atsakyti į klausimus peržiūrėjus filmuką „Kelias į nepriklausomybę“, atpažinti žymias Lietuvos ir Telšių vietas ir objektus, Lietuvos ir mūsų miesto istorines asmenybes. Paskutinė renginio užduotis – kryžiažodžio sprendimas. Sveikiname 5c klasės komandą, užėmusią pirmąją vietą.

Istorijos mokytoja Lilija Avyžienė

Su duonos kvapu į pirmapradę skalsą

Su duona, pagarbiai apgaubta lininiu rankšluosčiu, Šv. Agotos dienos vakare 8 klasių mokiniai, auklėtojos ir kiti bendruomenės nariai keliavo į Telšių Mažąją bažnytėlę ir dalyvavo šv. Mišiose, kurių metu buvo pašventinta duona. Kitą dieną mokiniai ir mokytojai dalijosi šventa Agotos duonele, kurios apsauga, globa lydi visus metus.
Džiugu, kad ši tradicija Telšių „Kranto“ progimnazijoje tęsiasi penktus metus. Taip mokomės bendradarbiauti, dalintis, būti kartu laiko, švenčių tėkmės rate, tęsti tradicijas.

8 klasių auklėtojos A.Nagienė, G.Jankauskaitė, E. Šilinienė