Mėnuo: 2020 sausio

Aštuntokai dalyvavo projekto „Nematoma paveikslo pusė“ pristatyme

2020 metų sausio 22 dieną grupė mūsų mokyklos aštuntokų dalyvavo unikalus projekto „Nematoma paveikslo pusė“ pristatyme, kuris vyko „Alkos“ muziejuje. Tai – ciklas parodų, kuriose pristatomi paveikslai iš muziejų fondų ir jų tyrimų vaizdai, atlikti pasitelkiant ultravioletinius, infraraudonuosius ir rentgeno spindulius. Fiksuojant paveikslų vaizdus infraraudonųjų, ultravioletinių ir rentgeno spindulių diapazone bei juos derinant su įprastai matomu vaizdu net ir neįgudusiam žiūrovui galima pamatyti daugybę skirtumų ir pažvelgti į gilesnius, plika akimi nematomus kūrinio sluoksnius, pasakojančius savitą kūrinio istoriją. Mokiniai galėjo pasijusti tyrinėtojais ir pasinerti į nematomos mūsų kultūros paveldo istorijos gelmes. MB „Meno kūrinių tyrimai“ vadovas Rapolas Vedrickas pristatė 2019 m. rudenį muziejuje darytų tyrimų rezultatus. Renginio antroje dalyje – edukacinis užsiėmimas „Portretas – asmenybės atspindys“ , kurį vedė vyr. muziejininkė Daiva Lukšienė, taip pat sulaukė didelio mokinių susidomėjimo.

Mokytoja L. Avyžienė

Piešinių konkursas „Balta pasaka“

Šiais metais vyko 4-asis Lietuvos vaikų piešinių konkursas „Balta pasaka’“. Konkurse dalyvavo net 662 piešiniai. Komisija išrinko 42 laureatus.
Sveikiname mūsų mokinę Kamilę Kvederaitę (8 c kl.) tapus šio konkurso laureate ir linkime sėkmės.

Mokytoja J. Bieliauskienė

Mokėmės ir tobulėjome

2019 metų gruodžio 17 dieną „Kranto“ progimnazijoje vyko metodinis užsiėmimas. Mokytojai pasidalino įžvalgomis apie mokymosi paradigmas bei pristatė savo patirtį kelyje į sėkmingą mokinių mokymosi.