Diena: 2017-10-02

Kuriame Akmenukų knygą

Jau ketvirtus metus pailgintos dienos grupės mokiniai kartą per savaitę lankosi  mokyklos bibliotekoje. Eina noriai, nes žino, kad čia jų laukia įdomybės. Štai šiemet bibliotekos vedėja Marija Gureckienė pakvietė įsitraukti į projektinę veiklą.

Po vasaros atostogų bibliotekoje vaikų laukė knygos „karkasas“, kurį jie turėjo užpildyti. Kuo? Ogi – akmenukais!  Ant jų mokiniai piešė ką tik prabėgusios vasaros įspūdžius. Žinoma, prieš tai susipažino su  Aido Jurašiaus knyga „Akmenukų pasakos“. Kaip smagu buvo prisiminti vasarą, kai ką net papasakoti šalia sėdinčiam draugui, o tada – kibti į darbą! Pabaigę darbą, visi nusifotografavo prie bendro savo kūrinio – knygos „Akmenukai pasakoja”. Kaip smagu buvo matyti tarp knygos autorių savo vardą ir klasę. Bibliotekoje vaikai patyrė daugybę smagių emocijų.

O mūsų užsiėmimo veiklą  nuo pradžios iki galo galite apžiūrėti  šiose  nuotraukose.

Pailgintos dienos grupės mokytoja  Laima Šliogerienė

Pažintinės ekskursijos tapo tradicija

Jau tapo tradicija, kad „Kanto“ progimnazijos mokiniai vyksta į pažintines ekskursijas po įvairias Žemaitijos vietas.

Pasigrožėti Žemaitijos apylinkėmis, aplankyti unikalias vietoves rugsėjo 28 dieną vyko „Kranto“ progimnazijos 6b klasės mokiniai, kuriuos į kelionę lydėjo lietuvių kalbos mokytoja G. Jankauskaitė ir istorijos mokytoja L. Avyžienė.

Viena žymiausių lankytinų vietų – Plateliai, miestelis Plungės rajone. Tad mokiniai pirmiausia apžiūrėjo Plateliuose įsikūrusį Šaltojo karo muziejų. Didelį įspūdį paliko Platelių dvaras, priklausęs  grafams Šuazeliams. Kaukių muziejuje mokiniai susidomėję klausėsi gidės pasakojimo apie įvairias Užgavėnių kaukes, šventimo tradicijas.

O pagrindinis kelionės tikslas – aplankyti vietoves, kuriose gausybė akmenų. Mosėdis – tikra akmenų karalystė, akmenų sostinė. Apžiūrėję V. Into akmenų muziejų bei pasigrožėję parku aplankėme V. Into sodybą. Stebėjomės akmenų gausybe bei įvairove. Apie pirmuosius akmenis, atvežtus į sodybą, bei jų gydomąją galią pasakojo V. Into sūnus Vaclovas, dabar prižiūrintis šią sodybą.

Daug gerų emocijų mokiniai patyrė lankydamiesi Gargždelės kaime esančioje Orvidų sodyboje, garsėjančioje akmenų skulptūromis. Plati sodybos erdvė, įspūdingos akmenų kompozicijos sužavėjo vaikus, kurie pasijuto tarsi užburtoje akmenų karalystėje.

Lankėmės ir viename didžiausių bei įspūdingiausių riedulynų Lietuvoje – Šauklių riedulyne. Tai natūrali paskutinio ledynmečio suformuota teritorija, kurioje stūkso trijų metrų skersmens akmenys. Žingsniuodami Šauklių riedulyno dviejų kilometrų pažintiniu taku, mokiniai stebėjo tundrą primenantį gamtovaizdį, o pakilę į paukščių stebėjimo bokštelį galėjo pasigrožėti rudenėjančia gamta.

Vakarėjant pakilę į 15 m aukščio Kalnalio apžvalgos bokštą, esantį Kretingos rajone, mokiniai pamatė Salanto upės slėnio panoramą, tolumoje besistiebiančius Salantų bažnyčios bokštus. Be to, fizines jėgas išbandė kopdami ant Šilalės akmens.

Kai baigiantis ekskursijai  mokiniai neskuba namo, o kitą dieną pasako, kad „Orvidų sodyboje norėčiau švęsti savo gimtadienį“, vadinasi, pažintinės ekskursijos ne pareiga, o prasminga veikla netradicinėje erdvėje.

G. Jankauskaitė, 6b klasės auklėtoja