Tarptautinio knygų skirtukų mainų projekto antrasis etapas

Šiame etape  Telšių  „Kranto“ progimnazijos 2-4 klasių mokiniai laukė  knygų skirtukų iš Kroatijos, Vengrijos ir Australijos bendradarbiaujančių mokyklų. Pirmieji knygų žymeklius atsiuntė Postiros Vladimiro Nazoro pagrindinės mokyklos mokiniai, mielai bendradarbiaujantys su mūsų progimnazijos 3b klasės mokinukais. Atsiųsti skirtukai, žiūrėtas filmukas apie Postiros miestą labai sudomino mūsų pradinukus, jie panoro daugiau sužinoti apie Kroatiją, jos geografinę padėtį, žmones,  tradicijas.

Iš kito Kroatijos miesto, Klenovniko, 4a, 4b mokiniai sulaukė skirtukų iš grafo Jankos Draškovičiaus pagrindinės mokyklos. Išskirtiniai knygų žymekliai sudomino ir savo turiniu, ir forma.  Jų tekste paryškinti žodžiai (mokykla, mama, sesuo brolis, duona, vaikai) išversti  į anglų kalbą. Šiais skirtukais norėta sudominti kroatų kalba. Skaitykloje apie Klenovniko miestą ir grafo Jankos Draškovičiaus pagrindinę mokyklą ketvirtokai žiūrėjo filmą.

Iš Vengrijos švento Istvano Altalanos mokyklos  atsiųsti  mokinių skirtukai labai meniški, kviečiantys skaityti knygas. Mūsų progimnazijos antrokai labai apsidžiaugė spalvotais, linksmais knygų žymekliais. Naudodami šiuos knygų žymeklius  stengsis  perskaityti  kuo daugiau įdomių knygų. 2a, 2b klasės mokiniai žiūrėjo atsiųstą mokyklos bibliotekininkės filmuką apie Hatvano miestą. Pažiūrėję šį filmą susidomėjo,  kur gyvena jų naujieji draugai, kokia šios šalies kultūra, tradicijos, kalba, kas jos kaimynai, geografinė padėtis, sostinė.

Iš Australijos skirtukų vis dar laukiame, na gal ir sulauksime kažkur pasiklydusio siuntinio.

Mūsų progimnazijos vyresnių klasių mokiniai – savanoriai dalyvavo bibliotekos vedėjos Marijos Gureckienės paskelbtoje „Gerųjų darbų“ akcijoje. Jie kūrė nuostabius knygų skirtukus laukiantiems ir nerimaujantiems 2c, 3a, 4c klasių mokiniams. Per tris dienas savanoriai sukūrė per septyniasdešimt koliažinių knygų žymeklių. Bibliotekos vedėja dėkojo jiems už entuziazmą, idėjas ir norą suteikti džiaugsmą pradinukams, kad jie neliūdėtų ir naudotų šiuos skirtukus. Jeigu sulauksime knygų skirtukų iš Australijos, jie tikrai bus atiduoti šių klasių mokiniams.

Dalyvaudami tarptautiniuose projektuose mokiniai labiau pastebimi, įvertinamas jų kūrybiškumas, sumanumas, mokėjimas bendrauti ir bendradarbiauti. Visos šios naujos, kūrybiškos, netikėtos iniciatyvos  mokinius paskatina skaityti knygas, plačiau domėtis mus supančiu pasauliu.

Bibliotekos vedėja Marija Gureckienė