Diena: 2016-05-16

„Kranto“ progimnazijos šventė „Sveika šeima – sveika bendruomenė“

Artėjant Tarptautinei šeimos dienai „Kranto“ progimnazijoje gegužės 13 dienos vakarą vyko renginys „Sveika šeima – sveika bendruomenė“, kurio tikslas puoselėti glaudžius bendruomenės narių santykius, skatinti bendravimą šeimoje, ugdyti šeimos vertybes. Renginio iniciatorė – mokyklos taryba, kuriai talkino kūno kultūros mokytojai Z. Galminienė, A. Kaveckis, L. Kaveckienė.

Ši bendruomenės sporto šventė buvo didelis išbandymas organizatoriams, nes pasiruošimo darbams Zakso kalno papėdėje artėjant į pabaigą pradėjo krapnoti pavasariškas lietus. Žmogaus dideli norai ir entuziazmas bejėgiai prieš gamtos dėsnius. Tad pabūgę lietaus, mokiniai, tėveliai, kurių susirinko gausus būrys, mokytojai prisiglaudė sporto salėje.

Bendruomenės renginį „Sveika šeima – sveika bendruomenė“ pradėjo šokio mokytojos E. Šilinienės kolektyvo „Viva“ šokėjos. Visą vakarą gerą nuotaiką palaikė ir renginį vedė Ugnė (7c kl.) ir jos tėvelis Mantas. Į pavasarinę sporto šventę susirinkusią bendruomenę pasveikino mokyklos direktorius P. Stulpinas.

Visi dalyviai karštais plojimais pasitiko šokio mokytoją J. Stanevičienę, kuri vedė masinę mankštą ir surengė nuotaikingą „flešmobą“. Prasidėjus įvairioms rungtims, entuziastų, norinčių jose dalyvauti, vis daugėjo. Daug emocijų sukėlė rungtis „karutis“, kurioje dalyvavo vaikas ir tėvelis. O prasidėjus estafetei „šuoliukai su maišu“ (šeima arba keturi šventės dalyviai) energija liejosi per kraštus.

Krapnojant pavasario lietučiui dauguma bendruomenės narių nepabūgo ir dalyvavo masiniame bėgime Masčio ežero pakrante. Vėliau vyko futbolo kamuolio varymo ir balionų nešimo varžybos. Šventės metu vaikai, tėveliai galėjo piešti bei atrasti save meniniuose eksperimentuose. Baigiantis šventei, fizines jėgas dalyviai atgavo pasistiprinę šaulių koše.

Sportiškiausi ir ištvermingiausi šventės „Sveika šeima – sveika bendruomenė“ dalyviai apdovanoti VšĮ „Kretingos maistas“ saldžiomis dovanomis. Direktorius P. Stulpinas padėkojo mokyklos tarybai už bendruomenės sutelkimą, o tėveliams, mokiniams ir mokytojams už aktyvų dalyvavimą. Bendruomenė įrodė, jog kartu susirinkus galima ir fizines jėgas išmėginti, ir maloniai pabendrauti, ir daug gerų emocijų patirti. Tikimės, kad ši bendruomenės šventė buvo tik startas, o ateityje ji plėsis ir taps „Kranto“ progimnazijos tradicija.

„Kranto“ progimnazijos tarybos pirmininkė Gražina Jankauskaitė