Diena: 2015-10-09

Linksma penktadienio popietė

Saulėtą rugsėjo 18-osios popietę daugelis rajono mokyklų moksleivių skubėjo į Telšių Katedros aikštę Europos sporto savaitės renginį – akciją „BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2015“, kurio iniciatorė „Europos komisija“. Projekto nacionaliniai koordinatoriai Lietuvoje: asociacija „Sportas visiems“, VŠĮ „Sveikas miestas“ kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos asociacija „Gimnastika visiems“. Europos Komisijos iniciatyva rugsėjo mėnesį vyko tarptautinis renginys – Europos sporto savaitė „Beactive – judėk šokio ritmu“, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad sveikata žmogui labai svarbi, kad ji glaudžiai susijusi su visuomenės gerove, o fizinis aktyvumas neturi apsiriboti vien kūno kultūros pamokomis. Jį galima integruoti ir į kitus dalykus, kaip šokio pamokas, neformaliojo šokių būrelio užsiėmimus.

Telšiuose šį renginį „Beactive – judėk šokio ritmu“ inicijavo VšĮ „Šokių erdvė“ ir Telšių suaugusiųjų mokyklos šokių kolektyvo „Erdvė“  šokių mokytoja ir vadovė, asociacijos „Gimnastika visiems“ narė  Jadvyga Eitkevičienė ir Telšių „Kranto“ progimnazijos šokių kolektyvo „Viva“ šokių mokytoja ir  kolektyvo „Viva” vadovė Eglė Šilinienė. Gerąja patirtimi rengėjos dalijosi su kitų mokyklų šokių mokytojomis, vedė visose rajono mokyklose metodinius užsiėmimus.

Mūsų „Kranto” progimnazijos šokio kolektyvo „Viva” šokėjai taip pat aktyviai dalyvavo šioje akcijoje. Moksleiviai visą savaitę kartu su šokio mokytoja Egle Šiliniene mokėsi Kęstučio Baranausko sukurtą šokio kompoziciją, bendradarbiavo su klasės draugais mokydami juos šokti, o vėliau įprasmino išmoktą šokį renginyje , „Beactive – judėk šokio ritmu“.

Visiems dėkojame už aktyvų dalyvavimą šioje akcijoje. Sportuokime ir būkime aktyvūs ne tik rugsėjo mėnesį, bet ištisus metus!

Šokio mokytoja Eglė Šilinienė