Diena: 2015-10-01

Europos kalbų diena „Kranto“ progimnazijoje

Europos kalbų viktorinaŠių metų rugsėjo 24 dieną Telšių „Kranto“ progimnazijos užsienio kalbų mokytojos ir visa mokyklos bendruomenė paminėjo jau tradicine tapusią Europos kalbų dieną.

Renginys sudomino 5-8 klasių mokinius, norinčius parodyti savo žinias apie Europą bei sumanumą. Mokiniai, susiskirstę į grupes, atstovavo atskirai šaliai: Airijai, Didžiajai Britanijai, Prancūzijai, Vokietijai, Rusijai ir Lietuvai. Vaikai šauniai dalyvavo viktorinoje, kurios tikslas – perteikti sukauptas žinias ir pelnyti savo komandai balus. Renginio metu vaikai demonstravo abėcėlės žinias, pasakydami ekrane pateiktos šalies pavadinimą paraidžiui anglų kalba. Šauniai su šia užduotimi susitvarkė 8a klasės mokinys Faustas. Moksleiviai sprendė sudėtingą kryžiažodį apie Europos šalis, spėliojo įvairių kalbų dainas, demonstravo savo žinias, atlikdami testą. Visos komandos sutarė šauniai, labai stengėsi ir pasirodė puikiai! Už tai jos buvo apdovanotos diplomais ir knygelėmis apie Europą. Aktyviausi bei surinkę daugiausiai balų buvo Prancūzijai atstovavę mokiniai. Jie buvo apdovanoti diplomais, saldžiomis dovanėlėmis ir knygelėmis apie Europą.

Pakylėti, puikios nuotaikos ir skambant „We are the Heroes“ renginio dalyviai paliko savo šalis ir išvyko į savo gimtąją šalį Lietuvą. Žymus vokiečių daktaras J. Zauerveino (G. Sauerwein) yra pasakęs: „Jei žmonijos tautos vertė būtų matuojama jos kalbos grožiu, tai žemaičiai ir lietuviai būtų pirmoj eilėj tarp Europos gyventojų.“

Tad mokykimės įvairių kalbų, puoselėkime daugiakalbystę, bet nepamirškime ir gimtosios lietuvių kalbos.

Kotryna Vilkaitė, 8c klasės mokinė