Diena: 2015-03-17

Giesmininkų sutiktuvės Zakso kalno papėdėje

Rudenį su ilgesiu palydime paukščius, kurie palieka gimtuosius lizdus. O pavasarį su džiaugsmu juos pasitinkame. Paukščių sutiktuvės ir inkilų kėlimo šventė, kurią organizavo „Mamyčių klubas“, vyko kovo 17 dieną Zakso kalno papėdėje. Šioje gražioje akcijoje dalyvavo ir „Kranto“ pagrindinės mokyklos 7c klasės mokiniai, kurie padedant technologijų mokytojui G. Vilkui mažiesiems giesmininkams sukalė net 17 inkilų.

Į inkilų kėlimo šventę susirinkusius dalyvius pasveikino Telšių miškų urėdijos inžinierius Just. Norvilas, kuris papasakojo, kaip daromi inkilai, kodėl paukščiai skrenda, o žmogus neturi tokios galimybės. Klausimai, kuriuos miškininkas pateikė dalyviams, sudomino ne tik pačius mažiausius, bet ir septintokus. Jie aktyviai dalyvavo viktorinoje ir pelnė keletą  prizų. Už gražią iniciatyvą – aktyvų dalyvavimą inkilų kėlimo šventėje – „Kranto“ mokiniams įteikta knyga „Žemaitijos miškuose“. Jaunuosius gamtos mylėtojus pasveikino ir miesto meras V. Kleiva, kuris palinkėjo, kad tokių akcijų būtų kuo daugiau. Tada Telšiai skambės ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Artėjant vakarui ir saulei slepiant pirmuosius šiltus pavasario spindulius, pabiro vaikai vaikai ant Zakso kalno su nameliais mažiesiems giesmininkams. Daug gerų emocijų sukėlė inkilo kėlimas ir kabinimas. Padedant technologijų mokytojui 7c klasės mokiniai – mergaitės ir berniukai – kėlė savo padarytus inkilus kuo aukščiau, kabino ant stipriausios šakos. Juk ne vienam kirbėjo mintis: „Gal mano namelyje pirmiausia įsikurs giesmininkų šeimyna…“

7c klasės auklėtoja G. Jankauskaitė