Mėnuo: 2015 sausio

Rusų poezijos popietė

Poezija ir muzika visuomet sušildo sielą žmogaus, kuris to nori. Tada ir diena šviesesnė, ir žmonės geresni, ir darbai prasmingesni.

Todėl sausio mėnesio paskutinį ketvirtadienį  po pamokų 6 – 8 klasių mokiniai (o jų buvo net 30) ir  mokytojos susirinko į rusų kalbos raiškiojo skaitymo popietę pasidžiaugti ir kartu pasiklausyti mokyklos mokinių deklamuojamų eilių. Prisilietimas prie poezijos rusų kalba mūsų mokykloje jau tampa tradiciniu, o dalyvių skaičius kasmet didėja. Šiemet eiles skaitė  ir šeši berniukai.

Popietėje skambėjo įvairiausių žanrų kūriniai: pasakėčios, įžymių rusų poetų eilėraščiai ir linksmi vaikiški eilėraštukai apie draugystę, meilę, pagarbą artimam žmogui, gamtą, kasdieninę rutiną ir mokyklą. Mokiniai repertuarą  rinkosi patys arba klausė patarimo ir prašė pagalbos rusų kalbos mokytojų. Labai  malonu buvo klausytis eilių, kai viską supranti ir gali pajausti, ką nori išsakyti skaitovas. Mokiniai prieš pradėdami deklamuoti trumpai pakomentuodavo eilėraštį lietuvių kalba.

O smuiko melodija, kurią pagriežė 6c kl. mokinė Urtė,  lydėjo paskutinį eilėraštį apie smuikelį. Ši popietė tikra atgaiva visiems dalyviams ir klausytojams apsiniaukusią žiemos popietę.

Dėkojame rusų kalbos mokytojai Onutei Želvienei ir visiems rusų kalbos poezijos popietės skaitovams.

Rusų kalbos mokytoja Virgilija Kaminskienė

Diena be mobiliojo telefono

2015 metų sausio 22 dieną „Kranto“ pagrindinėje mokykloje buvo paskelbta akcija „Diena be mobiliojo telefono“. Ryte prieš pamokas skrajutes apie šią akciją išdalijo 7c klasės mokinės. 8c klasės mokinės Kamilė ir Giedrė pristatė stendą, primindamos, kad mobilusis telefonas gali kenkti sveikatai. Išjungti savo telefoną buvo pakviesti ir mokiniai, ir mokytojai. Ar tai pavyko padaryti, kiekvienoje klasėje stebėjo savivaldos atstovai.  Ypač atsakingai  elgėsi 7c, 5b ir 7a klasės. Taip pat be telefono ištvėrė daugiau nei pusė 5a, 5c, 6c, 7b bei 8c  klasių mokinių.

Sveikiname pavyzdingų klasių mokinius!

Tikimės, kad telefonas mokinių rankose nebus pagrindinė laisvalaikio priemonė mokykloje bei namie.

„Savo kampo“ informacija

Antrokai sulaukė svečių

2014 m. pavasarį dalyvavome UAB „Naisių vasaros“ skelbtame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“. Buvome tada dar tik pirmokai, bet šiuos nacionalinius Lietuvos paukščius stengėmės nupiešti kuo gražiau.

Išsiuntėme piešinius ir pamiršome… O šiais metais, sausio 20 dieną į mūsų mokyklą atvyko Telšių valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai. Jie perdavė UAB „Naisių vasaros“ ir mecenato Ramūno Karbauskio įsteigtas dovanas. Devyni klasės mokiniai gavo 2014 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmosios premijos laimėtojos Ramintos Baltrušytės parašytą ir iliustruotą knygą vaikams „Kalvėnų miesto paslaptis“. Šios knygos dar nėra prekyboje, todėl turėsime galimybę pirmieji ją perskaityti. O knygas gavo šie mokiniai: Almantė Baliutavičiūtė, Viltė Gaudiešiūtė, Natas Dargevičius, Greta Gorjux, Rugilė Narmontaitė, Ugnė Šilinaitė, Igneta Šimkutė, Sima Šleškutė ir Lukas Žukauskas.

2 c klasės mokytoja Vilma Šimkienė

Pagerbti Laisvės gynėjai

Sausio 13-osios dienos įvykiai verčia prisiminti, kas vyko Lietuvoje prieš 24-erius metus. „Kranto“ pagrindinės mokyklos languose besiplaikstančios žvakių liepsnelės, pirmosios pamokos pradžioje pasakojami 1991 metų įvykiai liudijo, kad Laisvės gynėjai  atmenami ir šiandien.

Vakare prie simbolinio Atminties laužo, skirto Sausio 13-osios įvykiams, rinkosi Telšių miesto žmonės.  Laisvės gynėjų atminimą pagerbė  ir mūsų mokyklos administracijos atstovai bei savivaldos nariai su mokytojomis A. Nagiene ir E. Šiliniene.

„Savo Kampo“ informacija

Neužmirštuolės žiedas – neužmiršusiems sausio 13 dienos įvykių

Žuvusius ir nukentėjusius kovojant už Lietuvos laisvę minime ne tik su liūdesiu, bet ir  su pagarba bei dėkingumu. Rodome, jog jų dovana ateities kartoms neliko pamiršta.

Šiemet sausio 13-ąją dalyvavome pilietinėje akcijoje įsisegdami neužmirštuolės žiedą. Tai simbolis, kad nepamiršome ir nepamiršime tikrosios laisvės kainos.

Kol languose mirgėjo žvakutės už žuvusiuosius, tų dienų prisiminimus skaitė ir su istorija supažindino mokinės Eva bei Beatričė. Popierinės neužmirštuolės sužydo atlapuose vienybės pieva gražiau, ryškiau.

Susimąstę pasinėrėme į kasdienius darbus…

8c klasės mokiniai ir jų auklėtoja