Kategorija: Vykdomi projektai

Baigiamasis projekto renginys

2022 m. birželio 7 dieną projekto Kultūrinės edukacijos sistema namuose – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje susitikome su projekto bičiuliais – Kūrybinės jungtys, Creative Future Ideas, AGATA, Meno Avilys, Pamokos su Minecraft I Trys kubai (Edukraftas) ir mokytojais, kurie pristatė visus šiuos mokslo metus įgyvendintus kultūrinės edukacijos intervencijų projektus.🚀 Aptarėme visus, 40-yje Lietuvos mokyklų, visose šalies apskrityse, įgyvendintus projektus, jų rezultatus ir ateities idėjas.💫 Už dalyvavimą ir palaikymą dėkojame kultūros viceministrui Albinui Vilčinskui ir švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjai Agnė Andriuškevičienė.🤝
 
Pernai rugsėjį prasidėjusiuose projektuose dalyvavo:
  • 1042 moksleiviai
  • 207 mokytojai
  • 161 mokyklų administracijų atstovai
  • 136 kūrėjai
  • 2995 mokyklų bendruomenių nariai 
  • 714 vietos bendruomenių nariai
iš viso – 5224 dalyvių!🤸‍♀️
 
Projekte dalyvavo Telšių „Kranto“ progimnazijos 6c klasė su savo auklėtoja Asta Nagiene. 
 
Plačiau apie renginį👉https://bit.ly/3tnBHAt
 
#Kultūra #Edukacija #KultūrinėEdukacija #LNB #KESM 
Kultūros ministerija
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Telšiuose baigėsi dar vienas kultūrinės edukacijos intervencijų projektas

Šį pavasarį Telšiuose įgyvendinta dar viena Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo nacionalinės kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis – kultūrinės edukacijos intervencijų projektas „Mokinių kūrybinių kompetencijų ugdymas per leidybinę veiklą“.
Pabaigiant projektą, gegužės 12 d. renginyje kūrėjai, mokytojai ir moksleiviai pristatė projekto rezultatą – Telšių „Kranto“ progimnazijos laikraštį.

Plačiau 👉 https://bit.ly/3FLos1H.

Telšių „Kranto“ progimnazija Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) programoje

Telšių rajono savivaldybėje atrinktos mokyklos, dalyvausiančios „Tūkstantmečio mokyklų“ (toliau – TŪM) programoje: Telšių „Atžalyno“ progimnazija, Telšių ,,Kranto“ progimnazija ir Telšių Žemaitės gimnazija.
2022 m. balandžio 26 d. visų TŪM mokyklų atstovai dalyvavo Klaipėdoje vykusioje TŪM idėjų ir kontaktų mugėje, kurioje tikslingai sukurti pristatymai, dirbtuvės ir pokalbių erdvės – puiki proga vienoje vietoje iš arti pamatyti ir išgirsti apie šiuolaikines švietimo paslaugas, skatinančias plėtrą ir įvairovę lyderystės, įtraukties, kultūrinio ugdymo ir STEAM srityse. Telšių ,,Kranto“ progimnazijos komandai atstovavo direktorė Irena Daubarienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Akvilė Bukinienė, kurias ypač domino TŪM programoje labiausiai plėtosimos kultūrinio ugdymo ir lyderystės sritys.

Telšių „Kranto“ progimnazijos informacija

Pamokos kitaip

Pamokos kitaip arba įvairių dalykų mokymasis ne mokyklos erdvėse yra aktualus ne tik Lietuvoje, bet ir kitų Europos šalių švietime. Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro komanda 2022 m. balandžio 4–8 dienomis dalyvavo jos koordinuojamo Erasmus+ projekto „Įtraukiantis ir interaktyvus švietimas muziejuose: dalijimasis gerąja patirtimi“ / „Inclusive and interactive education in museums: sharing of good practices“ (EInMu, 2020-1-LT01-KA201-077818) tarptautinėje mokymų veikloje Italijoje, Neapolyje. Veiklose dalyvavo 12 dalyvių iš Lietuvos, Rumunijos, Graikijos ir Italijos. Kiti dalyviai turėjo galimybę dalintis ir stebėti pristatomą patirtį nuotoliu.
Mokymų metu dalyviai – mokytojai, švietimo centrų, kultūros įstaigų darbuotojai – dalinosi ne tik įgyvendintomis sėkmių istorijomis ar praktika, bet susipažino ir su galimybėmis, kaip edukacines programas ar kitus muziejų – šiuo atveju Italijos šalies – intelektinius išteklius pritaikyti įvairių dalykų turiniui. Komandos aptarė bendradarbiavimo ir pamokas integravimo būdus, lankėsi edukacinėse erdvėse ir muziejuose. Centras pristatė kelerių metų šioje srityje patirtį, kas nuveikta bendradarbiaujant su „Kūrybinėmis jungtimis“, Klaipėdos miesto mokytojais. Didelio susidomėjimo sulaukė Vidos Narveišytės, kultūrinių įstaigų kūrybinių projektų koordinatorės ir vadovės, bei Lilijos Bručkienės, Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos ekspertės, drauge su kitais Klaipėdos miesto mokytojais taikyta integruotų pamokų praktika ir vadybos patirtis Klaipėdos bibliotekoje, galerijose ar muziejuose.

Daugiau informacijos …/

Telšių „Kranto“ progimnazija
EInMu Project
Maria Giovanna Luetec
Creative Future Ideas

 

Tarptautinis „Erasmus+“ programos projektas „Kūrybinis verslumas“

2021 m. gruodžio 9 – 17 d. Telšių „Kranto“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Živilė Mizgerienė kartu su Klaipėdos Licėjaus pradinių klasių mokytoja Giedre Vilbrante, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktore Rasa Mašuriniene bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Beliajeva dalyvavo tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „Kūrybinis verslumas“ (angl. „Creative Entrepreneurship“). Šį projektą koordinavo NVO „Kūrybinės ateities idėjos“.
Projekto metu didelis dėmesys buvo skiriamas veikloms, stiprinančioms jaunimo darbuotojų, jaunimo lyderių kūrybinio verslumo kompetencijas. Iš viso projekte dalyvavo 38 žmonės iš Armėnijos, Sakartvelo, Vengrijos, Lietuvos, Rumunijos, Ispanijos, Turkijos ir Ukrainos. Lektorius – Aytac Uzunlas.
Mokymų metu daug dėmesio skirta kūrybinių verslo idėjų generavimui bei tarptautinio komandinio darbo įgūdžių formavimui, tobulinimui. Pirmosiomis projekto dienomis buvo pristatytos dalyvaujančių šalių organizacijos, vyko tarptautiniai vakarai, atliktos ir pristatytos švietimo sistemos ar pasirinktos organizacijos SSGG analizės. Toliau vyko įkvepiančių verslo istorijų paieškos ir pristatymai. Remiantis „EntreComp“ kompetencijų pateiktimi, buvo analizuojamos pagrindinės kūrybinio verslumo kompetencijos. Iš arčiau susipažinta su metodu „SCAMPER“, kurio analizė ir pritaikymas leidžia išplėtoti bet kokią verslo idėją. Taip pat mokymų metu nemažai dėmesio skirta ir kompiuterinio raštingumo įgūdžių tobulinimui. Suteikta galimybė leido iš arčiau susipažinti bei padirbėti su programomis: giphy (gyvieji paveikslai); QRcode generator (programa skirta sukurti savo QR kodą); Canva (grafinio dizaino platforma pristatymas); Slido (programa skirta susitikimams) ir kt. Paskutinėmis projekto dienomis kurtos verslo idėjos,  aptarti verslo idėjų įgyvendinimo būdai ir kitos sritys. Galiausiai aptartos „Erasmus+“ programos Turkijoje ir kitose šalyse, galimybės ir savanorystė. Verta paminėti ir tai, kad buvo aplankyta viena iš Turkijos profesinių mokyklų. Dalyvavimas projekte leido susipažinti su Turkijos švietimo sistema, profesinės mokyklos vykdoma veikla, infrastuktūra, mokykloje besimokančiais mokiniais.
Apibendrinus mokymus, norisi pabrėžti, kad kūrybinis verslumas – tai kelias, skatinantis jaunų žmonių iniciatyvumą, gebėjimą mąstyti išradingai ir originaliai, pasirengimą rizikuoti siekiant ekonominių, politinių ar socialinių tikslų. Projekte dalyvavusių pedagogių įgytos žinios bei įgūdžiai bus naudingi profesinėje veikloje dirbant su mokiniais bei plečiant mokinių ir mokytojų verslumo suvokimą Lietuvoje.

Mokytoja Živilė Mizgerienė